معاون عمرانی استاندار مازندران درگفتگو با کمال نیوز:
18 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
دستگاه پالایش سیستم زباله درآمل راه اندازی می شود / حاضر نیستیم هر نقطه از استان تبدیل به زباله گاه شود

علی نبیان درگفتگو با کمال نیوز، با اشاره به اینکه زباله از دغدغه اصلی مسئولان ارشد استان می باشد گفت : ما این موضوع را در سطح معاون رئیس جمهوری و وزارت کشور پیگیری می‌کنیم و از کنار این مشکل به راحتی رد نخواهیم شد و مشکل زباله باید حل شود.

وی افزود :ما حاضر نیستیم هر نقطه از استان را تبدیل به زباله گاه کنیم و باید سرمایه‌ها را برای مدیریت پسماند شهرستان‌ها تجمیع کنیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان این که عملیات اجرایی سیستم کمپوست در منطقه شرق مازندران در شهرهای نکا، بهشهر، رستمکلا، خلیل‌شهر و گلوگاه در حال انجام‌ است ادامه داد : بزودی دستگاه به هم زن یا وینگو از خارج خریداری شده وارد ایران شد که منتظر ترخیص از مبادی ورودی کشور هستیم .

نبیان اضافه کرد : با نصب آن مشکل زباله در شرق مازندران حل شود .

وی با تاکید براین که مقدمات کار نصب دستگاه زباله سوز در شهرهای نوشهر وساری فراهم شده است بیان داشت : اقدامات اولیه برای خرید دودستگاه انجام شده و70 درصد ساخت دستگاه درکشور مربوطه آماده شده است که امیدواریم دردوماه آینده شاهد ارسال ازکشور مبدا به ایران باشیم

 وی با اشاره به اینکه درباره محل دفن زباله ساری در منطقه پشتکوه اقدام خوبی صورت گرفته ‌است، گفت: برای بحث تصفیه شیرابه زباله با دانشگاه نوشیروانی بابل قرارداد منعقد شده است.

معاون عمرانی استاندار مازندران افزود: در حال حاضر سیستم تصفیه پسماند شیرابه زباله در محل دفن زباله ساری نصب شده و مراحل اولیه درحال انجام‌ است.

نبیان یادآور شد: کنترل‌های مختلفی از محل دفن زباله ساری صورت گرفته و با توجه به تصفیه شیرابه زباله با روش نانو دغدغه‌ای نداریم تا سیستم زباله‌سوز را اجرایی کنیم.

وی در‌باره وضعیت محل دفن زباله در بابل درمنطقه انجیل سی، خاطر نشان کرد : ما به دنبال تامین منابع مالی هستیم تا این مکان بصورت اورحال بشود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه دنبال حل مشکل زمین زباله آمل هستیم تصریح کرد: درباره وضعیت محل دفن زباله در آمل نیز رایزنی‌هایی صورت گرفته وپیگیری های استاندار مازندران ،اعضای شورای اسلامی ، شهردار ، فرماندار قابل تقدیراست که همه به دنبال حل مسئله بصورت مدیریتی هستند .

وی ادامه داد: باید با هم‌افزایی و همدلی مردم و مدیریت شهری بتوانیم بحث زباله را که یکی از دغدغه‌های به حق مردم بوده را برطرف کنیم.

وی تاکید کرد : بزودی برای حل مشکل زباله دستگاه پالایش سیستم زباله آمل در مکانی که درحال رصد هستیم راه اندازی می شود.

وی درپایان تصریح کرد :متأسفانه مردم تصور می‌کنند، این زمین قرار است برای دفن زباله مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که قصد داریم تجهیزات مدرن امحا و بازیافت زباله در آن مستقر شود تا مشکل زباله شهرهای مرکزی مازندران حل شود

نبیان اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد در شهرستان محمودآباد محلی برای دفن زباله در نظر گرفته ‌شود تا بحث دفن زباله را به صورت خاص داشته ‌باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکل کمبود زمین در مازندران و از سویی قرار گرفتن دریا و جنگل باید مدیریت داشته ‌باشیم و بحث تفکیک از مبدا و جداسازی زباله‌های‌تر و خشک در دستور کار قرار گیرد تا دچار چالش نشویم.

معاون عمرانی استاندار مازندران بیان‌ داشت: با اهتمام دولت و تامین منابع مالی بحث دفن صحیح زباله را در مازندران باید داشته‌ باشیم.

نبیان با بیان اینکه معضل زباله در مازندران مربوط به یکی دو سال اخیر نیست، گفت: معضل زباله از گذشته‌های دور وجود داشته و نیاز به تامین منابع مالی دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0