نشست مشترک دهياران بخش امامزاده عبدا...(ع) آمل
16 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
نشست مشترک دهياران بخش امامزاده عبدا...(ع) آمل

یحیی عسکری پور بخشدار امامزاده عبدا...(ع) در جلسه مشترک دهياران بخش ضمن تقدير از دهيارن جهت همکاري در پيشبرد برنامه هاي هفته دولت و گراميداشت دهه کرامت  اظهار داشت : تمام تلاش و اهتمام دهياران به عنوان مديران روستا بايد اين باشد که روستايي در روستا بماند و مشکلات روستا را دسته بندي و در جهت رفع آن تلاش وافر داشته باشند.
وي در ادامه افزود : آنچه که ميتواند روستايي را در روستا نگه دارد فراهم آوردن زمينه هاي اشتغال همچون تشکيل تعاوني هاي خرد مشاغل خانگي در جهت تقويت بنيان خانواده روستايي مي باشد.

امروزه گردشگري روستایی به یکی از فعالیتهاي پیشتاز اقتصادي تبدیل شده است مطالعات نشان می دهد بین توسـعه گردشگري روستایی و جذب گردشگر و افزایش درآمد اقتصادي رابطه مثبتی وجـود دارد، گردشـگري روسـتایی مـی تواند راهکاري مناسب براي توسعه، کسب درآمد و افزایش اشتغال باشد

بخشدار امام زاده عبدالله  خاطرنشان کرد: یک دهیار در روستا هم نقش شهردار و هم نقش فرماندار در شهر را ایفا می کند و به حق، دهیاران در توسعه روستاها نقش اساسی دارند.

وی با تاکید بر داشتن یک برنامه ریزی دقیق در روستاها توسط دهیاران یادآور شد: زمانی روستا ها شهرها را اداره می‌کردند ولی متاسفانه امروز روستاها خالی از سکنه شده و شما باید با برنامه ریزی دقیق و مدون کاری نمایید که این روستا ها به جایگاه قبلی خود برگردند.

عسکری پور ادامه داد : دهیاران باید در توسعه پایدار روستاها نقش کلیدی خود را با همراه کردن مردم در سرعت بخشیدن به پروژه‌های عمرانی، اولویت‌بندی برنامه‌ها در روستا، نظارت و گزارش طرح‌های عمرانی ایفا کنند.

وی در پايان از همه دهياران مواردي چون رعايت ساعت کار دهياري، تکريم ارباب رجوع،نصب تابلو سردر دهياريها و همکاري لازم با ادارات و نهادها را خواستار شد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0