حضور سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل در اولین همایش وکارگاه مهارت اجتماعی و شهروندی
16 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
حضور سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل در اولین همایش وکارگاه مهارت اجتماعی و شهروندی

محمد للهی مدیرعامل سازمان پسمانده شهرداری آمل در خصوص آموزش شهروندی و برنامه آموزشی سازمان در رابطه با تفکیک در مبداً گفت : بشر در تمام مراحل زندگی گام‌های بلندی جهت پیشرفت و ارتقاء سطح زندگی خود برداشته است گرچه پیشرفت‌های چشمگیری در اکثر حوزه‌ها داشته ولی از جهاتی باعث ایجاد تهدید و خطرات جدی برای محیط زیست شده است از آن جمله، تولید زباله‌های شهری می‌باشد. که اگر مدیریت صحیح بر این گونه مواد صورت نگیرد ضررهای جبران‌ناپذیری بر اکوسیستم‌های طبیعی و در نهایت به خود انسان وارد می‌گردد .

وی افزود:  لازم است در کلیه برنامه‌های مربوط به کنترل مواد زائد جامد، به کاهش تولید پسماندها و بازیافت آنها توجه ویژه‌ای شود.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل اظهار داشت: موفقیت و رسیدن به اهداف در این برنامه‌ها، بیشتر مستلزم اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی شهروندان نسبت به مشارکت مردمی به عنوان عنصر مهم مدیریتی در سطح شهر  مطرح است؛ مدیریت هر شهر به سه عنصر شهر، شهروندان و شهرداری بستگی دارد. تعامل دو سویه و مستقیم بین شهروندان و شهرداری موجب ایجاد مشارکت می‌شود و هر اندازه مشارکت مردم در اداره شهر بیشتر شود، حس تعلق آنان به شهر نیز افزایش می‌یابد.

للهی :  ضمن دعوت تمامی شهروندان به امر تفکیک در مبداء و حفظ محیط زیست خاطر نشان کرد : به منظور اطلاع رسانی و آموزش شهروندی در اولین همایش وکارگاه مهارت اجتماعی و شهروندی ،سازمان مدیریت پسماند شهرداری اقدام به توزیع پکیج  ( بروشور زباله های خطرناک ، بروشور زباله تر ، بروشور زباله خشک ، کتابهای آموزشی سازمان )  با محوریت تفکیک در مبداءو جداسازی پسماند خشک و تر  در همایش توزیع شده است   

وی در خاتمه از حضور پر شور و با نشاط خانواده محترم در این همایش بزرگ تقدیر و تشکر نمود و از همدلی و همکاری شهروندان در حفظ محیط زیست نیز اعلام رضایت کرد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0