ایوبی در آیین اختتامیه جشنواره فیلم یاس در آمل:
7 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
مقام معظم رهبری حامی بزرگ سینمای ایران است / وجود تنها 300 سالن سینما در کشور/ جشنواره یاس در آمل به سرانجام خوبی رسیده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الله ایوبی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی کشور، امروز در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم های ویدیویی یاس که در آمل برگزار شد با بیان این که چرا مردم ما را از تماشای فیلم‌های خوب و پاک که هویت دینی و اسلامی آن‌ها را حفظ می‌کند، محروم کرده‌اید و هیچ وقت اراده‌ای نبوده و نخواستیم که سینما را به خوبی گسترده کنیم.

وی با اشاره به این که استان مازندان اصلا فقیر نیست، بیان داشت: این همه برج ساخته شده و حتی به طبیعت هم دست درازی کرده‌ایم و آن اشکالی ندارد و همه این‌ها لازمه توسعه و پیشرفت است اما هیچ وقت سراغ این پیشرفت‌ها رفتیم که بپرسیم سهم فرهنگ کجاست و باید در این راستا کارهایی کرد.

رییس سازمان سینمایی کشور با ابراز خوشحالی از این که جشنواره یاس در شهر آمل به سرانجام خوبی رسیده است، گفت: کسانی که در این شهر از علاقه مندان سینما هستند در جریان رخدادهای جشنواره بودند و در هرکجا که فیلم نمایش داده می‌شد مردم با اشتیاق فراوان به تماشای آن می‌نشستند و حتی استاندار به من گفتند در یکی از پارک‌ها حدود چهار هزار نفر به تماشای فیلم نشسته بودند.

ایوبی، ادامه داد: بنده به دیدار اعتقاد دارم حتی اگر جشنواره‌ای هم در شهرهای دیگر و یعنی معتقدم فرزندان ما باید چهره‌های فاخر و فرهنگی کشورشان را ببینند.

 معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که باید شاهد رونق و توسعه سینماها در کشور باشیم، گفت: باید مکان هایی چون سینما وجود داشته باشد که جوانان ما به آن جا بروند  و نباید این گونه باشد که جوانان به برنامه های شبکه های ماهواره روی آورند.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری حامی بزرگ سینمای ایران است، افزود: اگر پیرو مقام معظم رهبری هستید بدانید که ایشان اهل مطالعه و فیلم بوده و  به سینما کمک می‌کنند.

رییس سازمان سینمایی کشور با تاکید بر این که اگر پیرو رهبرمعظم انقلاب هستیم باید به این چیز‌ها توجه کنیم، ادامه داد: به طور واقع کاری صورت نگرفته است که تنها سیصد سالن سینما در کشور داریم.

ایوبی با بیان این که فیلم پیامبر اعظم در آینده نزدیک روی پرده سینما می رود، گفت: همیشه سعی کرده‌ایم با زبان جهان، فرهنگ و تمدن اسلامی را معرفی کنیم و امروز افتخار داریم که در جهان شرق جزو کشورهایی هستیم که به زبان سینما مسلح بوده و با زبان سینما با جهان سخن می‌گوییم و خدمتی که امروز ما ایرانی‌ها به اسلام می‌کنیم خدمت ارزنده و بی‌بدیلی است.

 معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: این چهره‌ای که طالبانیسم و داعش در منطقه از اسلام و پیامبرگرامی اسلام  نشان داده‌اند را ما ایرانی‌ها با زبان فیلم اصلاح می‌کنیم.

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران، در این مراسم با بیان این که جشنواره فیلم های ویدیویی یاس به عنوان رخداد بزرگ فرهنگی هنری بوده و در جهان امروز سینما مرزهای اثرگذاری را طی کرده و به عنوان جادوی قرن است، گفت: انقلاب اسلامی به عنوان نقطه عطفی برای تحول گرایی در این حوزه به شمار می رود.

استاندار مازندران با بیان این که هنر هفتم به عنوان واقعیتی انکارناپذیر است، بیان داشت: سیر گسترش سینما در مختصات و الگوها در مسیر صعود قرار دارد.

وی، تصریح کرد: سینمای امروز ایران در کنار موفقیت در عرصه های مختلف جهانی به سبکی از هنر اخلاقی، معناگرا و دینی روی آورده است.

فلاح با تاکید بر این که امروز بهره گیری از سینما و قابلیت های پیرامون آن به عنوان اصلی اجتناب ناپذیر است، ادامه داد: سینما یک نیاز ملی بوده که دستاوردهای ارزنده ای دارد.

استاندار مازندران با اشاره به این که این استان در حوزه فرهنگ و هنر جزو سرآمدان است، گفت: امیدواریم در دولت تدبیر و امید شاهد رویکرد اعتدالی در فرهنگ و هنر و بهبود وشعیت فرهنگی را شاهد باشیم.

فلاح، تصریح کرد: برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های ویدیویی یاس را به فال نیک می گیریم که موجب رونق فعالیت ها و اقدامات فرهنگی هنری می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0