کمال نیوز بررسی می کند؛
5 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
جشنواره فیلم یاس، فرصتی برای توسعه فرهنگی مازندران

به گزارش سرویس تحلیل و بررسی پایگاه خبری کمال نیوز، فرهنگ و توجه به آن همواره به عنوان یکی از عوامل اساسی و مهم در توسعه جوامع می باشد که بهره گیری از ظرفیت های والای آن می تواند نقش گرانقدری در جامعه ایفا کند.

فرهنگ به عنوان ابزاری مهم است که می تواند در راستای شکل دهی به افکار عمومی مردم اثرگذاری بسیاری داشته و آن را به سمت و سوی هنجارهای مقبول جامعه سوق دهد که امروزه مشاهده می شود کشورهای غربی با استفاده از ظرفیت های خود و ابزار و امکانات پیشرفته در راستای تروج فرهنگ غربی در سراسر جهان کوشیده و تلاش دارند تا افکار و ایده های خود را در سطح جهانی گسترش دهند که در این راستا بیش ترین هجمه ها را به سوی ایران اسلامی و جوانان آن رهنمون کرده اند.

اهالی فرهنگ و هنر همواره با قدرت والا و ذهن خلاق خود می توانند اثرگذاری ارزنده داشته و با آثار مفهومی، عمیق و اثرگذار به دنبال اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی باشند.

توجخ به فرهنگ و هنر می تواند به عنوان عاملی اساسی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان باشد که توسعه فرهنگی و بهره گیری از ظرفیت های گرانقدر سینما و رسانه می تواند کمک شایانی در این عرصه داشته باشد.

دولت تدبیر و امید با برگزاری جشنواره های فیلم و دوری از تمرکز در تهران و انتقال برگزاری آن در شهرستان ها و استان های سراسر کشور فرصتی را فراهم کرده است که بتوان از این فرصت های خوب برای توسعه فرهنگی تمام ایران زمین بهره گرفت.

جشنواره بین المللی فیلم یاس که به میزبانی استان مازندران و شهرستان آمل در حال برگزاری می باشد فرصتی است تا مدیران کشوری و استانی بازنگری اساسی در زیرساخت های سینمایی و حمایت از صنعت سینما و سینماگران این استان را داشته باشند.

استان مازندران با دارا بودن فرهنگ غنی و این که نخستین پایتخت حکومت شیعی علوی بوده و مفاخر و مشاهیر ارزشمندی دارد و نیز آن که در طول سال شاهد حضور گسترده و میلیونی مسافران و گردشگران بوده نباید در عرصه سینما و فرهنگ با ضعف در زیرساختار سینمایی روبرو بوده و در این وضعیت به سر برد که رییس سازمان سینمایی کشور نیز اشاره کرده است که استان مازندران از لحاظ زیرساخت های سینمایی بسیار محروم بوده و بسیاری از شهرهای استان از داشتن سینما محروم هستند.

جشنواره بین المللی فیلم یاس، فرصتی ارزشمند است که ستارگان سینمای ایران و بسیاری از بزرگان این عرصه در سطح ملی و بین المللی در مازندران حضور دارند بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده کرده و زمینه حضور سرمایه گذاران و بخش خصوصی را در استان فراهم کنیم که آنان وارد مازندران شده و به سرمایه گذاری در راستای توسعه همه جانبه سینماها ومجتمع های فرهنگی هنری بپردازند.

مسئولان استان مازندران نیز می توانند در کنار حمایت از سرمایه گذاران و فراهم کردن بسترهای مناسب برای آنان، به هنرمندان و سینماگران استان توجه کرده و با اختصاص بودجه های خوبی در این راستا زمینه ساز تولید آثار فاخر و ارزشمند با موضوعاتی چون ظرفیت ها ، چهره های ماندگار و وقایع بزرگ استان و معرفی آن به مردم باشند.

امید است جشنواره بین المللی فیلم یاس فرصتی ارزنده برای توسعه فرهنگی استان مازندران بوده و بتوانیم با توسعه سینماهای استان و بهره گیری از ظرفیت های موجود ، زمینه آشتی مردم با سینما و رونق فعالیت های فرهنگی و هنری را فراهم کنیم.

گفتنی است؛ جشنواره بین المللی فیلم یاس از اول تا ششم شهریور ماه در استان مازندران و شهرستان آمل ادامه دارد که مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار اریکه آریایی آمل برگزار می شود.

عبدالرضا عزیزکمالی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0