رییس سازمان سینمایی کشور در گفتگو با کمال نیوز:
3 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
مازندران ازداشتن زیرساختار سینمایی بسیار محروم است / دعوت از سرمایه گذاران برای ساخت سالن های سینمایی درکشور

حجت الله ایوبی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درحاشیه مراسم افتتاح دومین جشنواره بین المللی فیلم یاس درمازندران درگفتگو اختصاصی با کمال نیوز با اشاره به اینکه تمرکز زدائی درعرصه مدیریت وعدالت فرهنگی از آرزوهای سازمان سینمائی کشور است گفت : ما معتقد هستیم ایران سرزمینی بزرگ است وقرار نیست که همه اتفاقات بزرگ فرهنگی درتهران بیفتد .

وی افزود : درسال گذشته درصد بودیم که بخشی از فعالیت های بین المللی را دراستانها وشهرستانهای مختلف ببریم ودرعرصه های مختلف این اتقاق افتاده است مثل جشنواره استانی عکس وفیلم های کوتاه که دربعضی از استانهای کشوردرحال برگزاری است .

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  تاکید کرد : جشنواره بین المللی فیلم یاس که فیلم ویدئوئی است به نظر ما رسید که این جشنواره به استانها برده شود وباتوجه به علاقه استانها وتمایل مدیریت استان مازندران این جشنوار امسال دراستان مازندراندرحال برگزاری است .

ایوبی ادامه داد :  برگزاری جشنواره فرصت بسیار کم بود ولی آنچه مشاهده می کنیم اراده قوی دراستان ودرشهر آمل وجوددارد واین اراده قوی برایمان خیلی امیدوار کننده است که انشاءالله این جشنواره بصورت استانی باشد که بشود جشنواره استان مازندران ودائما دراین استان برگزاربشود .

رییس سازمان سینمایی کشور با اشاره به شعار امسال اقتصاد ،  فرهنگ ،مدیریت جهادی باعزم ملی تصریح کرد : اقتصاد وفرهنگ یک فرآیند ونیاز به این دارد که دربخش های مختلف بویژه دربخش خصوصی سرمایه گذاران ماتوجه شان به عرصه فرهنگ جلب شود .

وی با انتقاد از عدم وجود زیرساختار سینمائی دراستان مازندران اظهارداشت : استان مازندران متاسفانه زیرساختار درعرصه سینمائی بسیار کم دارد وخیلی از شهرهای خوب وثروتمند مازندران سالن سینما ندارند واگر سرمایه گذاران بخش خصوصی درهمین جشنواره ها ارزش وبا اهمیت کار فرهنگی آشنا بشوند امیدواریم که آنها بیایند ووارد عرصه بشوند .

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت : اقتصاد وفرهنگ درهمین برنامه های فرهنگی اتفاق می افتد برای ساخت وساز مکانهای سینمائی وخیلی امیدوار هستیم که بتوانیم به تدریج به سمتی حرکت کنیم که فرهنگ ، اقتصادی بشود بویژه درسینماکه دغدغه اصلی است .

وی تاکید کرد : برای برون رفت از بحران اقتصادی بخش سینمائی عمده مشکلات به زیرساختار وبخش دیگر به تولیدات است  تا بتوانیم درهر دو عرصه موفق بشویم .

ایوبی با اشاره به برگزاری فیلم کودک دراصفهان یاداورشد : جشنواره فیلم های کودک دراواخر شهریور در اصفهان بصورت دائمی برگزار خواهدشد  وهم برای استان وکشور خوب بوده ومردم به آن علاقمند شدند.

وی اضافه کرد :  امسال اتفاق بسیارخوب درجشنواره فیلم کو دک درحال وقوع است که تولیدات قابل توجه ای داریم و درسال گذشته جشنواره همیشه با یک رکوردرعرصه تولید فیلم مواجه بود ولی امسال فیلم های خوبی بامضامین کودکان درحال تولید است .

ایوبی در پایان از طراحی و ساخت ((سینماکارت)) خبرداد وگفت: این کارت با همکاری یکی از بانکهای کشور به مردم و علاقه مندان به سینما توزیع میشود و قابلیت شارژ مجدد دارد و مردم میتوانند با تهیه ی این کارت در هر زمان از سال که بخواهند به راحتی به سینما بروند و از مزیت های دیگر این کارت استفاده نمایند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0