کمال نیوز گزارش می دهد؛
2 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
آغاز دومین جشنواره بین المللی فیلم یاس در استان مازندران- آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الله ایوبی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امشب در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره بین المللی فیلم یاس که به صورت همزمان در تهران و آمل برگزار می شود با گرامی داشت فرارسیدن هفته دولت، گفت: تدبیر و امید گام بلندی برای اعتلای نام ایران اسلامی برداشته است.

وی با اشاره به این که دشمنان تلاش داشتند تا بر موج ایران هراسی تلاش کرده و ایران را منزوی کنند، بیان داشت: ولی امروز آن چه مشاهده می شود این است که رژیم صهیونیستی در اوج انزوا قرار داشته و درهای گفت و گو باز شده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که ایران اسلامی در عرصه بین المللی به جایگاه والایی رسیده است، تصریح کرد: توانستیم با اقتدار بر دشمنان خود فائق شویم و به افتخار دست پیدا کنیم.

ایوبی با تاکید بر این که در یک سال گذشته همدلی اهالی فرهنگ و هنر در عرصه های مختلف رخ داده است،ادامه داد: به حول قوه الهی فاصله میان دولت و نخبگان رخ داده است.

رییس سازمان سینمایی کشور با بیان این که عزم دولت در راستای اعتلای فرهنگی جامعه است، گفت: امروز اهالی فرهنگ و هنر در کنار هم حضور دارند و دولت با عزم جدی در راستای تحقق اعتلای فرهنگی جامعه گام بر می دارد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: ایران فقط تهران نبوده و قرار نیست همه اتفاق های باشکوه در تهران رخ دهد که در عرصه های گوناگون جشنواره های بسیاری در شهرهای کشور اتفاق افتاده است.

وی با بیان این که جشنواره بین المللی فیلم یاس باید بهار فعالیت های فرهنگی در مازندران باشد، تصریح کرد: وجود زیرساخت های خوب در شهرهای مختلف می تواند اقتصاد سینما را احیا کند.

علیرضا یونسی، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در این مراسم با بیان این که استان مازندران دیار علویان و سرشار از آیین و ظرفیت های فرهنگی است، گفت: نخستین حکومت شیعه علوی در این استان پایه گذاری شد که تبرستانی ها عشق و ارادت خود را ساحت ائمه معصومین(ع) نشان دادند.

وی با اشاره به این که مازندران به عنوان منبع مهم برای اصیل اسلامی محسوب می شود، بیان داشت: این استان مرکزی برای تمدن سازی علمی محسوب شده و شخصیت های برجسته ای چون حضرت آیات حسن زاده و جوادی آملی از افتخارات ماندگار مازندران بوده که دنیای علم در برابر این بزرگواران سر تعظیم فرو می آورد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با تاکید بر این که فرهنگ و اقتصاد باید به موازات هم حرکت کند، تصریح کرد: مسائل فرهنگی و اقتصادی باید به گونه ای بوده که بتواند پاسخگوی نیازهای روز جامعه باشد.

یونسی، تصریح کرد: درمان بسیاری از دردهای بشر را می توان به صورت خلاقانه به تصویر کشید و از این ظرفیت ارزنده در راستای توسعه فرهنگی و دیگر امور بهره گیری کرد.

وی با بیان این که اهالی فرهنگ و هنر می توانند برای صلح و کرامت انسانی کمک کنند، گفت: غزه، عراق، سوریه و  فرگوسن آمریکا قربانی خشونت بود و دامنه هنر که به صورت جهانی است باید در این راستا و حمایت از مظلومان حرکت های ارزنده ای برداشته شود.

حسین مسافرآستانه ، دبیر جشنواره فیلم ویدئویی یاس،  ضمن خوش آمدگویی به میهمانان گفت: از همه مدیران سیاسی و فرهنگی استان مازندران که دست  به دست هم دادند تا  افتتاحیه این جشنواره در مازندران برگزار شود، بسیار تشکر می کنم.

وی در ادامه افزود: باید یادآور شوم که علاوه بر سینما فلسطین تهران و سینما بهمن آمل در ۲۲ نقطه از پارک ها و نقاط ساحلی استان مازندران فیلم های این دوره از جشنواره نمایش داده می شود که این امر حاکی از همت فرهنگی فرمانداران این استان است.
 
دبیر جشنواره فیلم ویدئویی (یاس) خاطرنشان کرد: همانطور که رئیس سازمان سینمایی یادآور شد استاندار مازندران با نگاهی مهربان ما را در برگزاری این جشنواره یاری کرد و این برخورد فرهنگی موجب شد تا جشنواره در کوتاه ترین زمان ممکن در این استان برگزار شود.
 
مسافرآستان ادامه داد: شبکه نمایش خانگی گستره وسیعی در سطح کشور و همچنین در عرصه های بین المللی دارد. تا آنجا که بخش بین المللی جشنواره فیلم ویدئویی ۱۹۰ درخواست با ارائه آثار در بخش بین الملل داشت.
 
وی در پایان گفت: از همه کسانی که با همت خود کمک کردند تا جشنواره ای با شکوه و تاثیرگذار همزمان در تهران و آمل برگزار شود کمال تشکر و سپاس را دارم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0