آیت الله جوادی آملی دردیدار با امام جمعه دابو ودشت سر :
15 مرداد 1393 ، دیدگاه 0
ظرفیت شهرستان شدن دابو و دشت سر وجود دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز،حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی، مرجع گرانقدر تقلید، در دیدار با امام جمعه دابو و دشت سر آمل با بیان این که  حضور امام جمعه و برگزاری نماز جمعه در یک منطقه برکات و اثرات زیادی را به همراه خواهد داشت، گفت: به خصوص در دو بخش دابودشت و دشت سر که از مواهب الهی برخوردار است و این وظیفه شما و مسوولین را بسیار  خواهد کرد که باید در این راستا کوشا باشید.

وی با تاکید بر این که یکی از عوامل پیشرفت بشریت این است که از مَنیَّت خارج شده و به ما برسند، بیان داشت: همفکری ، وحدت ، وفاق و همدلی هم سبب عزت خود وهم سبب پیشرفت منطقه و بخش و شهرستان و کشورمی شود.

آیت الله جوادی آملی، ادامه داد: همه مدیران باید بسیار دقت کنند تا خدای ناکرده من و من نکنند و خود را در اجتماع و شور و مشورت ببینند و دلیلش این بوده که این شور و مشورت برکاتی را ایجاد می کند و باعث این می شود با وسوسه های شیطانی روبرو نشده و سبب هلاکت انسان نگردد.

مفسر برجسته قرآن کریم، بیان داشت: انتخاب و حضور یک فرمانداری که از دو ویژگی برخوردار باشد عامل پیشرفت و موفقیت زیادی خواهد شد که یکی توان و قدرت و عالم به همه امور مرتبط به شهرستان آن مسوول منتخب و دیگر مدیر جهادی بودنشان است.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که عزم ملی محیا است و نیاز به یک مدیر جهادی بوده که این مدیر جهادی با حضور همیشگی خود در دل مردم باعث خواهد شد تا ازاین پتانسیل موجود برکات زیادی را ایجاد کند و سبب پیشرفت آن منطقه خواهد شد که البته همه مسئولانی که در انتخاب فرماندار دخیل هستند باید به این نکات دقت نظرداشته باشند و انشاءالله آن وقت خواهیم دید با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد توانستن با توان و علم و قدرت خود چه خواهد کرد.

آیت الله جوادی آملی، ادامه داد: پس از حضور این مقام مسئول و پس از ایجاد همه مقدمات با همکاری مقام های مسئول و استقرار ادارات و آمادگی کامل برای ایجاد وقد به سوی شهرستان شدن نوبت به شهرستان شدن دابودشت و دشت سر خواهد رسید که البته اول همه مقدمات باید ایجاد شود هم دانشگاهی بوده باشد و هم اماکن درمانی و ادرات مورد نیاز تا پس از شهرستان شدن مشکلی ایجاد نشود ولی پتانسیل موجوداست و این حق مردم بوده تا بتوانند به رفاهیات مورد نیاز برسند و این مردمی که در سال اول این همه از این نهاد مقدس و نماز جمعه در این دو بخش استقبال می کنند قطعا قدم های بزرگ و بزرگتری را برخواهند داشت و البته در گذشته نیز ثابت کردند.

مرجع گرانقدر تقلید، تصریح کرد: حضور و ارتباط با روحانیت و ایجاد ارتباط بااین قشر عظیم برکات زیادی را به همراه خواهد داشت و مردم هم از این گونه جلسات و ارتباطات اظهار خوشحالی و خرسندی خواهند کرد و البته روحانیت معظم نیز بایداحکام الهی در مورد نماز و روزه و زکات و خمس و موارد دیگر را بیان کنند که اگرمردم بدانند که انجام واجبات دینی چه برکاتی را به همراه خواهد داشت خصوصا خمس آل محمد قطعا استقبال خواهد شد و در این صورت مشکلاتی که امروزه در امر پرداخت شهریه و مباحث مرتبط با حوزه را داریم نخواهیم داشت باید مردم خودشان را درمورد حوزه و طلاب علوم دینی دخیل بدانند.

وی، افزود: مردم ما این مشرب را دوست دارند و استقبال خواهند کرد که این رسالت بر عهده روحانیت است تا از مردم و خیرین دعوت بکنند تا در محضر حوزه های علیمه باشند و خدماتی را برای طلاب علوم دینی انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی زاده، امام جمعه دابو و دشت سر در این دیدار با بیان اینکه به لطف الهی تعامل ارزنده ای میان مسوولان و نماینده مردم آمل درمجلس وجود دارد، گفت: این تعامل گرانقدر ثمراتی چون سد منگل، گاز و راه جاده هراز که با حمایت و پیگیری نماینده مردم آمل در مجلس و استاندار مازندران برکات بسیاری رابرای این شهرستان ولایی و استان به همراه خواهد داشت.

وی با بیان این که شهرستان آمل سبقه ارزنده ای از وجود عالمان فرهیخته دارد،بیان داشت: وجود دو ستاره بزرگ و افتخار جهانی سبب شده است تا شهرستان آمل ویژه و فرمانداری آن ویژه باشد.

امام جمعه دابو و دشت سر، ادامه داد: با حضور فرماندار که معاون استاندارخواهد بود برکات زیادی به همراه خواهد داشت و ادارات این شهرستان نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد و اداره کل خواهد شد و در شأن این شهرستان نیست که در طی دو دوره با سرپرست فرمانداری مدیریت گردد و به فضل خدا و دعای پرخیر و برکت و عنایت شما این کار زودتر انجام شود.

حجت الاسلام تقی زاده، تصریح کرد: با عنایت حضرتعالی حقیر در طی این مدت ضمن حضور در دو بخش دابودشت و دشت سر و با سیاست ایجاد وحدت وفاق و همدلی جلسات متعددی با حضور بخشداران دو بخش و مسئولین شهر دابودشت و شهرستانی الحمدالله توانستیم جمعیت خوب و چشم گیری در همه نمازهایمان حضور یافته و با همت همه مسئولین بزرگوار و ستاد برگزاری مراسم روز قدس حدود پنج هزار نفر جمعیت درراهپیمائی و حدود سه هزار و پانصد نفر در خطبه و نماز که با حضورو سخنرانی قبل از خطبه نماینده مجلس شورای اسلامی انجام پذیرفته و الحمدلله سخنان بسیارمبسوطی هم ارائه فرمودند انجام پذیرفته است.

وی، ادامه داد: با توجه به این که دو بخش دابودشت و دشت سر حدود 125 روستا وجمعیتی بالغ بر 85هزار نفر را در بردارد لذا مطابق مشورتی که با دوست عزیز وبزرگوار چندین ساله مان که حقیقتا برکات زیادی را به همراه داشته جناب آقای یوسفیان ایشان نیز بیان فرمودند که بعد از آمادگی کامل قدم به سوی شهرستان شدن دابودشت و دشت سر بر خواهیم داشت.

امام جمعه دابو و دشت سر، بیان داشت: الحمدالله با کمک مسئولین هم در بخش دابودشت و هم در بخش دشت سر با عنایت به اینکه سال اقتصاد و فرهنگ بوده جلسات هم اندیشی با حضور روحانیت معظم تشکیل شده و موضوعات خوبی در این جلسات موردبحث و گفتگوقرار گرفته است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0