لاریجانی در یادواره شهدای دلارستاق آمل مطرح کرد:
9 مرداد 1393 ، دیدگاه 0
تکریم از مقام شهدا سبب زنده شدن حیات جامعه اسلامی می شود/ مردم فلسطین مصداق بارز بنیان مرصوص هستند/ سیاست کشور در راستای حمایت از تولید است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، امروز در یاوداره سرداران و 88 شهید گرانقدر منطقه دلارستاق از توابع بخش لاریجان آمل با بیان این که یاد شهدا و تکریم از خانواده های معظم شهدا سبب زنده شدن حیات جامعه ما بوده که کار ارزشمندی است، گفت: این دلالت دارد بر این که مه مسلمان هستیم و باید مسوولیت خود را انجام دهیم.

وی با اشاره به این که مسلمانی یک آدابی دارد و هرکسی که به خدا و رسول او ایمان دارد و مسلمان واقعی است باید به وعده های خود عمل کند، بیان داشت: انقلاب اسلامی تحول بزرگی ایجاد کرده است و نباید در کشور نگرانی هایی وجود داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که این محفل گرانقدر در راستای پاسداشت از مقام والای شهدا است که باید یاد و نام آنان را گرامی بداریم،تصریح کرد:شهدا در راستای دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با غیرت دینی خود در این عرصه گام برداشتند.

لاریجانی، ادامه داد: امروز مسوولیت اجتماعی بر دوش ما است که باید در مسیر شهدا گام برداشته و بدانیم هر حرکت و تکامل در زندگی فردی و اجتماعی به مسئله مجاهدت مربوط است.

وی با بیان این که در تجارت با خداوند منان باید اهل ایمان باشیم، گفت: عالم یک هدایت کننده دارد که مطلقه است که تمسک به او سبب رستگاری انسان می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: هر رفتاری که داریم با تابع سیره نورانی پیامبر گرامی اسلام باشد و اگر می خواهیم تجارت با خدا داشته و رستگار شویم باید مجاهدت داشته باشیم.

لاریجانی با بیان این که ما در این دنیا عمر کوتاهی داریم که باید از فرصت ها به نحو ارزنده ای استفاده کنیم، بیان داشتک باید در تلاش باشیم تا بر معرفت خود بیافزاییم که این امر ارزنده سبب رستگاری انسان می شود.

وی با اشاره به این که روابط اجتماعی و فردی ما باید متاثر از این مکتب گرانقدر باشد، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس میدان وسیعی به وجود آمد که جوانان ما مجاهدت را لمس کرده و به نحو ارزنده ای در آن وارد عمل شدند.

رییس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در زندگی و این گونه جلسات باید ایمان به کلام رسول خدا را در خود تقویت کرده و حب مجاهدت را در قلوب خود نهادینه کنیم.

لاریجانی با بیان این که کسانی که لباس مجاهدت را از تن درآورند اهل بصیرت نیستند، گفت: احساس مسوولیت مردم ما نسبت به مردم فلسطین نیز بدین سبب است و انسانی که اهل ایمان به خدا و مجاهدت باشد گناهان او بخشیده شده و به رستگاری بزرگی دست پیدا می کند.

وی با تاکید بر این که انسان باید در زندگی خود به خداوند منان و رسول گرامی اسلام اعتماد داشته باشد که سبب ایجاد تحول بزرگی در او می شود، بیان داشت: مشکلات کمی در دنیای اسلام و جامعه نداریم که باید خداوند متعال را مدنظر داشته باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر می خواهیم به رستگاری برسیم باید با پروردگار متعال تجارت کرده و قلوب خودرا متحول کنیم که اثرات ارزنده ای در انسان ایجاد خواهد کرد.

لاریجانی با بیان این که امروز در عراق جریان نفهمی ایجاد شده است، گفت: این جریان به جای آن که قدرت اسلام را تقویت کند به جان مسلمانان افتاده است و از آن لذت می برد.

وی، تصریح کرد: باید به جریان ها گفت که اگر شما مرد بودید در مقابل آمریکا و اسراییل می ایستادید نه این که در راستای مقابله با مسلمانان گام بردارید.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در 25 سال قبل جریانهایی را در افغانستان به راه انداختند، بیان داشت: این جریان هایی که ایجاد شده است در پشت تمام آن ها رد پای آمریکا و اتحادیه اروپا دیده می شود.

لاریجانی با بیان این که گروه های تروریستی سه سال است که در سوریه درگیر هستند، ادامه داد: آمریکا به صورت علنی حمایت کرده و برخی کشورهای منطقه نیز از آنان حمایت می کنند که به جان مسلمانان افتاده و می خواهند نیروهای آنان را فرسوده کنند.

وی با اشاره به این که در غزه جنایات بسیاری صورت می گیرد، گفت: اگر امروز مشاهده می کنید اسراییل در غزه حمله می کند به سبب آن بوده که درگیری بین مسلمانان ایجاد شده و آن ها از این فرصت استفاده می کنند تا به مردم غزه حمله کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در جنگ ها 33 و 22 روزه لبنان و 8 روزه غزه اسراییل به این نتیجه رسیده است که باید به دنبال سازش باشند.

لاریجانی با تاکید بر این که مردم فلسطین استوار بوده و به نحو ارزنده ای ایستادگی می کنند، گفت: مردم فلسطین مصداق بارز بنیان مرصوص هستند که خداوند متعال آنان را دوست داشته و پیروزی از آن مردم غزه است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت موجود در کشور، گفت: جوانان ما به دنبال شغل هستند و نیروهای تحصیل کرده بسیاری داریم ولی به آن اندازه شغل و تولید نداریم.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید از رکود خارج شده و به دنبال رونق چرخه تولید برویم که این امر مورد توجه مجلس و دولت است، بیان داشت: جوانان تحصیل کرده باید به دنبال تولید بروند و سیاست کشور سیاست تولیدی است.

لاریجانی با اشاره به تسهیل شرایط ازدواج جوانان، بیان داشتک طرحی در مجلس است تا بتوانیم شرایط ایجاد زندگی جدید را در بین جوانان جامعه خود رونق دهیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0