درآمل؛
2 مرداد 1393 ، دیدگاه 0
هشتمین همایش استانی کتابت وحی برگزارشد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،هشتمین همایش استانی کتابت وحی با حضورامام جمعه دابو ودشت سر ، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل ، بخشدار دشت سر ، رئیس واعضای شورای اسلامی شهر ، شهردارآمل ، روسای ادارات ، اهالی فرهنگ و هنر و مشتاقان قرآن کریم در مجمتع فرهنگی هنری حضرت ولی عصر(عج) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد.

در این همایش 70 نفر از خوشنویسان استان مازندران به کتابت کلام الله وحی پرداختند که با استقبال و حضور ارزنده علاقمندان به کتابت قرآن کریم روبرو شد.

همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه همایش، از سومین قرآن کریم کتابت شده به خط نسخ استاد احمد ناطقی رونمایی شده و یادمان استاد علی اصغر علیزاده و تجلیل از استاد محمدزمان فراست برگزار شد.

محمدمحمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل، در این همایش به لطف خداوند منان امسال سومین قرآن کتابت شده را در شهرستان آمل رونمایی می کنیم، گفت: کتابت یک قرآن به خاطر حساسیت ها و اعراب گذاری های آن سخت است ولی این اهتمام ارزنده در هنرمندان خوش ذوق و عاشق قرآن شهرستان آمل وجود دارد که در این عرصه به ارائه آثار فاخر می پردازند.

وی با تاکید بر این که هنر می تواند در جهت ارتقای فرهنگ اسلامی نقش ارزنده ای داشته باشد، تصریح کرد: هنرمند در راس هرم اجتماع قرار می گیرد که خالق و هم آموزگار است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آمل با اشاره به این که ارزش یک هنر بسیار فراتر از این ها است، بیان داشت: بزرگ ترین آرزوی هنرمندان این است که آثار آنان منتشر شود و کتاب های قرآنی که در سال های گذشته کتابت شده است هنوز چاپ و منتشر نشد.

محمدی با بیان این که آثار هنرمندان هویت فرهنگی آینده ما است، تصریح کرد: باید اهتمام ارزنده ای از هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر در جامعه وجود داشته باشد تا آنان بتوانند به عرضه آثار فاخر روی آورند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0