برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری مصری در آمل
22 تیر 1393 ، دیدگاه 0
برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری مصری در آمل

محفل نورانی انس با قرآنی کریم ،با حضور ائمه جمعه شهرهای آمل، مدیران شهری، خانواده های معظم شهدا و مردم ولایت مدار و قرآن دوست آملی در شبستان آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد.

در این مراسم که در آن صدها تن از روزه داران مشتاق به قرآن کریم حضور داستند، استاد عبدالناصر حرک از قاریان کشور مصر به تلاوت قرآن کریم پرداخت که مورد تحسین حاضران قرار گرفت.

حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل، در این مراسم با بیان این که از وظایف مهم سازمان اوقاف و امورخیریه مدیریت بقاع متبرکه، موقوفات و ترویج فرهنگ قرآن و قرآن آموزی است، گفت: تروج فرهنگ قرآنی امر ارزنده ای است که باید در این راستا اهتمام ارزنده ای وجود داشته باشد.

وی با اشاره به این که اداره اوقاف و امور خیریه برنامه های ویژه ای را برای حمایت از فعالان قرآن کریم در دستور کار قرار دارد، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند باید 10 تا 15 میلیون حافظ قرآنی در کشور داشته باشیم که باید در این راستا به نحو شایسته ای فعالیت کنیم.

حجت الاسلام علیخانی با بیان این که قرآن بهترین هدایت کننده جامعه بشری است، خاطرنشان کرد: عمل کردن به معارف و تعالیم والای این کتاب نورانی باید در دستور کار همه مسلمانان باشد تا آنان را به سوی سعادت و معنویت هدایت کند.

 رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با تاکید بر این که ترویج فرهنگ قرآنی باید مورد توجه همگان باشد، یادآور شد: قرآن گوهر گرانبهایی است که اگر در راستای تفهیم و ترویج آن تلاش خاصی صورت گیرد شاهد حل بسیاری از مشکلات ها همه از الطاف خدواند منان می باشد که برای ما تدبیر کرده است.

وی با بیان این که ترویج فرهنگ قرآنی باید با برنامه ریزی منسجم و سازمان یافته باشد، ادامه داد: همه ما باید سعی کنیم که نوای نوربخش قرآن کریم در خانه هایمان طنین انداز باشد و از این کتاب ارزنده به بهترین وجه ممکن و در راستای خودسازی بهره گیریم.

حجت الاسلام علیخانی در پایان، تصریح کرد: از وقف کنندگان درخواست داریم تا وقف هایی را در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و قرآن آموزی اختصاص دهند تا بتوانیم در این راستا اقدامات ارزنده و شایسته ای را داشته باشیم

لازم بذکراست که در این مراسم نورانی علاوه بر قرائت قاری مصری، گروه تواشیح تبیان و دو تن حفاظ قرآن کریم شهرستان آمل به اجرای برنامه های ارزنده قرآنی پرداختند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0