کتاب ˈ لاریجان گنجینه اکوتوریسمˈ در آمل رونمایی شد
13 تیر 1393 ، دیدگاه 0
کتاب ˈ لاریجان گنجینه اکوتوریسمˈ در آمل رونمایی شد

در آیین رونمایی از کتاب ˈ لاریجان، گنجینه اکوتوریسمˈ که توسط ˈ فاطمه قاسمیˈ محقق تهیه و با همکاری یک گروه از علاقمندان به بخش لاریجان و دکتر ˈ جواد جمشیدنژاد ˈ جمع آوری شده، شامگاه پنجشنبه در تالارفرهنگی وهنری حضرت ولی عصر(عج) آمل با حضور مسئولان شهرستان انجام شد.

محقق ونویسنده کتاب لاریجان ، گنجینه اکوتوریسمˈ گفت: این کتاب دارای 485 صفحه رنگی گلاسه است و از سال 89 کار اولیه آن در بخشداری لاریجان وکارگروه لاریجان شناسی آغاز شده است.

ˈفاطمه قاسمیˈ افزود: این کتاب در قالب یک مجموعه 5 جلدی تدوین شده که جلد اول آن لاریجان، گنجینه اکوتوریسمˈ بوده که با همراهی وحمایت ˈ محمدرضانصیری ˈ و ˈ ولی محمدفضلیˈ بخشداران سابق وفعلی لاریجان به پایان رسیده است.

وی اضافه کرد: اکنون مراحل تدوین و گردآوری کتاب های دیگر این مجموعه شامل ˈ زندگینامه سرداران و350شهید بخش لاریجان، چهره های ماندگار لاریجان، اماکن وبقاع متبرکه لاریجان در حال انجام است که تاکنون حدود 70درصد کتاب زندگینامه شهدا و حدود 50درصد مراحل کار کتاب چهره های ماندگار لاریجان جمع آوری شده است.

قاسمی به سختی کار در تدوین وجمع آوری کتاب ˈ لاریجان، گنجینه اکوتوریسمˈ اشاره کرد وادامه داد: به علت نبود مطالعات ومنابع لازم در کتابخانه های موجود در سراسر کشور مجبور شدیم در سطح حدود 70روستای کوهستانی بخش لاریجان به صورت بازدیدهای میدانی اقدام به جمع آوری اطلاعات موردنیاز کنیم.

وی از رونمایی کتاب خود که حاصل تلاش حدود 4 ساله بوده، ابراز خوشحالی کرد ویادآورشد: این کتاب و کتاب های درحال تدوین با رفع اشکالات از سوی محققان ودانش پژوهان به عنوان یک مرجع کلی در اختیار مردم وعلاقمندان قرار می گیرد.

بخش کوهستانی لاریجان از توابع شهرستان آمل دارای بیش از 70 روستا وحدود 12هزارنفرجمعیت ثابت در جاده آمل به تهران در مسیرجاده هراز واقع شده است که به علت خوش آب وهوا بودن جمعیت این بخش در ایام تابستان به چندین برابر افزایش می یابد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0