اعضای شورای شهر آمل رحلت حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد را تسلیت گفتند
14 خرداد 1393 ، دیدگاه 0
اعضای شورای شهر آمل رحلت حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد را تسلیت گفتند

اعضای شورای اسلامی شهر آمل در پیامی مشترک فرا رسیدن سالروز رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و قیام خونین ۱۵ خرداد را  به مردم شریف ، ولایتمدار و حماسه ساز بهمن سال ۶۰ شهر هزار سنگر آمل تسلیت گفتند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل متن کامل این پیام به شرح ذیل می باشد؛

 

بسمه تعالی

 

  مردم شریف ، ولایتمدار و حماسه ساز بهمن سال ۶۰ ، شهر هزار سنگر آمل

خرداد، ماه اشک و اندوه است. اشکی که همیشه بر گونه هایمان جاری است . خرداد، ماه ماتم و غم است. ماتم درعزای والامردی که در سایه مردانگی و تدبیرش هویت پنهان خویش را باز یافتیم. خرداد، ماه اندوه است. اندوه فراق مرزبان حماسه و ایثار، مردی که ستایش تمام عصرها و نسل ها را در پیشگاه خویش برانگیخته است.

در وداع مردی که با آمدنش شب های تاریک و ظلمت را به بهار عشق و ایثار مبدّل ساخت. آری او، پاکمردی از دیار عدالت و ایمان، و آزاد مردی بی مانند در جهان معاصر بود که آزاد مردان عالم به او تاسی و اقتداء کردند.

خرداد ۱۳۶۸ روز وصال عاشق بی قرار به یگانه معبودش ، روز ماتم ملتی در سوگ جانگداز فراق محبوب خود ، روز وداع ملتی با مقتدای خویش و روز درک عمیق احساس تنهایی و یتیمی دلهای روشن و بیدار جهان اسلام بود .

آن روز ، روز عزای بزرگ عالم اسلام روزی که پیر و جوان در مصیبت جانکاه غروب خورشیدی که به واسطه طلوعش در جای جای جهان هستی هزاران چشمه نور جوشید ، صاحب عزا شدند و گریستند . سراسر ایران اسلامی سیه پوش شد و زجه و شیون مردان و زنان در هر کوی وبرزنی در این مصیبت عظمی جاری گشت.

۱۵ خرداد  ۱۳۴۲ نیز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است که با نام، اندیشه و راه امام خمینی (ره)، پیوندی از یاد نرفتنی دارد.

اینجانبان نمایندگان شما ، مردم شریف و ولایتمدار شهر حماسه ۶ بهمن سال ۶۰ ،شهر هزار سنگر ، در شورای اسلامی شهر آمل ، فرا رسیدن رحلت ملکوتی امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد را خدمت ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای و مردم ولایتمدار ایران اسلامی بویژه مردم شریف استان مازندران و شهر هزار سنگر آمل  تسلیت عرض نموده و بدینوسیله با آرمانهای امام راحل(ره) میثاقی دوباره بسته و  اعلام می داریم در دفاع از میراث امام و شهدای گرانقدر ایران اسلامی تا پای جان ایستاده ایم. 

اعضای شورای اسلامی شهر آمل

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0