ديدار مدير جهاد کشاورزي شهرستان آمل با فرمانده جديد سپاه ناحيه آمل :
9 اردیبهشت 1393 ، دیدگاه 0
ديدار مدير جهاد کشاورزي شهرستان آمل با فرمانده جديد سپاه ناحيه آمل :

مدير جهاد کشاورزي شهرستان آمل ،بهمراه  مسئول دفتر نماينگي ولي فقيه و جمعي از همکاران ا فرمانده جديد سپاه شهرستان آمل ديدار کردند .دراین دیدار مهندس سید مرتضی امینی با بيان اينکه  جهاد و سپاه دو بازوي قدرتمند انقلاب و نظام هستند تصريح کرد : از اولويت هاي جهاد کشاورزي ؛ تامين غذاي مردم ، خود کفايي درتوليدمحصولات کشاورزي و پايداري توليد و توسعه کشاورزي پايدار و اشتغالزايي و از همه مهم تر توليد غذاي سالم  است.

وي افزود : همکاران جهاد کشاورزي ما با داشتن روحيه جهادي که مورد تاکيد مقام معظم رهبري نيز هست با حضورتاثير گذار نمايندگي ولي فقيه، از نيروهاي ارزشي بوده و هستند و در تحقق منويات مقام معظم رهبري از هيچ کوششي دريغ نخواهند کرد .

سرهنگ علی خادم فرمانده جديد سپاه ناحیه آمل با اشاره به این که سپاه و جهاد  در کنار هم در سال منتصب به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهاد در تحقق اين شعارهمت والائی راداشته باشند گفت : در بخش حماسه اقتصادي و هم دراعتلاي فرهنگ ارزشي و اسلامي انقلاب این دونهاد می توانند همکاري تنگاتنگي راداشته باشند  .

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل:

اعتکاف بهترین فرصت برای خودسازی و تقرب به سوی خداوند منان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل، امروز در جلسه ستاد پشتیبانی مراسم معنوی اعتکاف شهرستان آمل با بیان این که مراسم معنوی اعتکاف بهترین فرصت برای خودسازی و توبه و نیایش انسان به درگاه خداوند منان است، گفت: اعتکاف بازگشتی به خویش و خداوند منان است تا بتوانیم تقرب ارزنده‌ای را با پروردگار عالم برقرار کنیم.

وی با اشاره به این که مراسم نورانی اعتکاف سبب می‌شود تا انسان ارتباط ارزنده‌ای با خالق هستی ایجاد کرده و درباره نعمت‌های والای خدا تفکر کند، ادامه داد: حضور در مراسم معنوی اعتکاف فرصت خوبی برای افرادی است که از زندگی دنیایی خسته شده و به دنبال فرصتی برای راز و نیاز با خداوند خویش هستند.

رییس تبلیغات اسلامی آمل ادامه داد: مراسم نورانی اعتکاف سبب می شود تا انسان با ایمان و امیدی راسخ به ادامه مسیر زندگی خود در راستای اطاعات از خداوند منان بپردازد که ثمرات ارزنده ای برای او خواهد داشت.

حجت الاسلام رمضانی با بیان این که در مراسم معنوی اعتکاف حالت معنوی خوب و ارزنده‌ای برای انسان ایجاد می شود که این حس و حال را در کمتر زمانی می‌تواند کسب کند، گفت: این سه روز فرصتی است تا انسان به درون خود نگاهی انداخته و از امور مادی و دنیوی فاصله بگیرد.

وی ادامه داد: اعتکاف زمان مناسبی است که انسان در اعمال خوب و بد خود مرور کرده و از پروردگار منان برای از بین بردن خصلت های بد خود، یاری جوید.

حجت الاسلام رمضانی به نقش اعتکاف در مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه اشاره و تصریح کرد: در فرهنگ اسلامى روى آوردن به اعتکاف، افزون بر بهره‌بردارى از فیض معنوى آن، جهاد مقدس نیز هست؛ زیرا این مراسم عبادى معنوى، نقش بسیار مهمى در رویارویى با نفوذ فرهنگ بیگانه ایفا مى‏کند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل با بیان این که مراسم معنوی اعتکاف در 15 مسجد شهرستان آمل برگزار می شود، گفت: تعداد شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف سال قبل 1186 نفر بود که ازاین تعداد 352 نفر برادر و834 نفر خواهر بودند .

وی اضافه کرد : پیش بینی می شود امسال با توجه به استقبال برادران و خواهران در ثبت نام، تعداد معتكفان نسبت به سال گذشته بيشتر باشد كه نیازمند هستیم تا ادارات و نهادها درجهت هرچه بهتر برگزار کردن مراسم ما رایاری کنند.

وی با اشاره به این که روستائیان این شهرستان خواستار برگزاری مراسم اعتکاف در روستاها شدند ،تصریح کرد: اداره تبلیغات اسلامی آمل باهمکاری بخشداران 5 گانه شهرستان بر اساس امکانات موجود و استقبال معتکفان اقدام به افزایش تعداد مساجد و دیگر اماکن مذهبی برای برپایی این مراسم معنوی می کند.

حجت الاسلام رمضانی با اشاره به اعزام سخنران و مداح به مساجد محل اعتكاف اين شهرستان ، بیان داشت: برگزاری مسابقات علمی و توزيع كتابچه‌های اعتكاف از برنامه‌هايی است كه از سوی اداره تبليغات اسلامی آمل انجام می‌شود .

وی، ادامه داد : برنامه ریزی می شود تا درصورت امکان توسط هیئت های امنای مساجد به کوچکترین وبزرگترین وکسانی که بیشترین سابقه حضور دراعتکاف را دارند هدایایی به رسم یادبود اهدا شود .

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل با تاکید بر این که  خيرين می‌توانند در پيشبرد مراسم اعتكاف نقش‌ تعيين‌كننده‌ای داشته باشند، خاطرنشان کرد: خدمات رایگان پزشکی با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان برای معتکفان صورت می گیرد.

 

 

 

 

امام جمعه محمودآباد:

شهدا سرمایه های اصلی انقلاب اسلامی هستند

حجت الاسلام عبدالله اسماعیلی، امام جمعه محمودآباد، در گفتگو با خبرگزاری دفاع مقدس از مازندران، با بیان این‌که شهیدان ثروت و سرمایه های اصلی این نظام هستند، گفت: این شهدا بودند که با گذشت از جان خود حماسه ای به بلندای تاریخ خلق کردند تا این انقلاب همیشه سرافراز و با اقتدار بماند و امروز رسالت مهم برای استمرار راه شهدا بر دوش همه ما است.

وی با اشاره به این که دشمن در تلاش است تا اعتقادات و باورهای دینی مردم را سست کند، تصریح کرد: دشمن می خواهد ارزش های اسلامی و اعتقادی را از ما بگیرد از این رو تمامی مسؤولان دستگاه های فرهنگی باید هوشیار باشند.

حجت الاسلام اسماعیلی تقویت معنویت و بصیرت را مهمترین سلاح در برایر توطئه های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: معنویت و بصیرت، انقلاب اسلامی را در برابر همه توطئه های شوم دشمنان پیروز نگه داشته است.

وی با بیان این که مقاومت و نهراسیدن از دشمن از مهم ترین وظایف ما است، گفت: بصیرت و دشمن شناسی باید در بین آحاد جامعه وجود داشته باشد تا دشمنان نتوانند به اهداف شوم  خود دست یابند.

امام جمعه محمودآباد با اشاره به این که وحدت و همدلی امر ارزنده ای است که باید اهتمام ارزنده ای در این راستا وجود داشته باشد، بیان داشت: مهم ترین کار دشمن شکستن وحدت و همدلی است که همگان باید به این امر توجه داشته باشند.

استاد حوزه علمیه با بیان این که مردم باید همیشه بصیرت داشته تا مسیر را به درستی بشناسند، بیان داشت: انسانی که بصیرت داشته باشد می داند که چه کار باید بکند و در چه سمت و سویی قدم بردارد.

وی با تأکید بر این که بصیرت افزایی موجب عبور از فتنه ها می شود، گفت: کلمه بصیرت در تعالیم دینی از ارزش والایی برخوردار است و در قرآن کریم بیش از بیست بار این کلمه به همراه مشتقات آن آمده است.

امام جمعه محمود آباد با بیان این که ملت ایران در همه مسائل گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: مسؤولان و کارگزاران نظام نیز باید رهنمودهای معظم له را در همه مسائل اولویت فعالیت ها و برنامه ریزی های خود قرار دهند.

حجت الاسلام اسماعیلی با اشاره به این که انحراف از مسیر ولایت ما را از رسیدن به سعادت حقیقی دور خواهد کرد، بیان داشت: تنها تبعیت محض از ولی فقیه جامعه اسلامی را در مسیر رشد و تعالی قرار خواهد داد.

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0