آیت الله مکارم شیرازی: دشمن به تخریب اعتقادی و اخلاقی دانشگاهیان امید بسته است
22 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای منطقه گفت: دشمنان به تخریب اعتقادی و اخلاقی دانشگاهیان برای رسیدن به مقاصد خود امید بسته‌اند

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله ناصر مکارم شیرازی عصر سه‌شنبه در وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تبریک سال جدید خطاب به وی اظهار داشت: امیدواریم در مسیری که در پیش گرفته‌اید موفق باشید و بتوانید اقدامات خوبی را انجام دهید.

وی در ادامه اظهار داشت: ما وارث میراث شومی از زمان طاغوت هستیم، در دوران انقلاب بیشتر یا گرفتار مسائل سیاسی و یا نظامی بوده ایم، در دوران جنگ مسائل نظامی بود و بعد از آن مسائل سیاسی و خیلی به مسائل فرهنگی نپرداخته‌ایم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مسائل فرهنگی بسیار زود به مسائل سیاسی تبدیل می‌شود، تصریح کرد: الان دشمن با رسانه‌ها، سایت‌ها و ماهواره‌ها درصدد ویران کردن جنبه‌های اخلاقی هستند و اگر موفق شوند به مقاصد سیاسی خود نیز خواهند رسید.

وی با تأکید بر توجه ویژه به مسائل اخلاقی و فرهنگی، گفت: دشمن به تخریب اعتقادی و اخلاقی امید بسته است و با توجه به شیوع
بیداری اسلامی و هراس آنها از این تحولات، دشمنان اصرار دارند که مسائل اخلاقی و فرهنگی تخریب شود.

علوم انسانی راه نفوذ دشمن در کشور ما بوده و هست

آیت الله مکارم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه علوم انسانی راه نفوذ دشمن در کشور ما بوده و هست، ابرازداشت: این کانال وسیعی برای نفوذ دشمن است، بنابراین هرچه روی آن کار کنید خوب است تا مبادا از این طریق به باورهای جوانان مسلمان و اعتقادات آسیب و ضربه بزند.

مشکلات دانشگاه‌ها را باید بدون تنش حل کرد

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند این سرمایه را از ما بگیرند، نقش دانشگاه‌ها را در این ارتباط مهم و حساس توصیف و با اشاره به توصیه های هفته قبل خود به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: باید به کیفیت بیش از کمیت اهمیت داد، ما باید بپذیریم که در دانشگاه‌ها مشکلاتی داریم که البته یک شبه نیز حل شدنی نیست و باید بدون ایجاد تنش آرام آرام درصدد حل آن بود.

این مرجع تقلید شیعیان خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بدانید هر پایه‌ای که شما در این راستا بنا نهید و در آینده ادامه یابد، ذخیره یوم المعاد شما به حساب خواهد آمد، ما برای موفقیت شما دعا می‌کنیم و بدانید کسی که اعتمادش به خداوند تبارک و تعالی باشد خداوند نیز او را کمک می‌کند و هیچگاه تنها نمی‌ماند.

وی در پایان با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی وزیر علوم و راه اندازی پارک علم و فناوری در استان قم در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه اظهار داشت: اتصال صنعت و دانشگاه نیز مسئله بسیار مهمی است و اگر رونق گیرد بسیار خوب خواهد بود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0