خریداران پرسپولیس و استقلال سراغ تیم‌های دیگر بروند/فتنه‌گران تیم‌ملی و سرخابی‌ها را رها کنند
21 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
وزیر ورزش و جوانان درباره خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس گفت: نمی‌دانم چرا این موضوع اینقدر مهم است و اگر آقایان پول دارند سراغ تیم‌های دیگر بروند.

محمد عباسی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص اتفاقات رخ داده فدراسیون فوتبال اظهار داشت: متأسفانه برخی اتفاقات و حاشیه‌سازی‌ها باعث شده حاشیه‌هایی به وجود آید. این برای اولین و آخرین بار نخواهد بود و ما باید مراقب اینگونه اتفاق‌ها باشیم.

وی افزود: در جلسه‌ای که با مسئولان فدراسیون فوتبال داشتم به آنها گفتم چون هدف همه ما این است تیم ملی کشورمان به جام جهانی برود، از فدراسیون فوتبال حمایت خواهیم کرد. مردم چشم‌انتظار حضور فوتبالیست‌های خوب کشورمان در جام‌جهانی هستند و به همین دلیل ما حمایت خود را اعلام می‌کنیم.

وزیر ورزش در پاسخ به این سؤال که چرا مجوز حضور کفاشیان را یک‌ساله از هیئت دولت گرفته‌اید تاکید کرد: خودم شخصاً موضوع کفاشیان را پیگیری کردم، البته باز هم می‌گویم حضور کفاشیان در مجمع فدراسیون فوتبال غیرقانونی بود ولی با رایزنی‌هایی که انجام و مجمع برگزار شد به نظر مجمع احترام گذاشتیم و سپس شخصاً برای گرفتن حکم کفاشیان ورود کردم.

عباسی خاطرنشان کرد: با نگاه ویژه مسئولان موفق شدیم حکم کفاشیان را بگیریم اما چون قانونی وجود دارد که هر حکمی فقط برای یک بار برای بازنشسته‌ها این‌گونه صادر می‌شود امکانی نبود که برای کفاشیان اجازه 4ساله بگیریم. این موضوع باید سال به سال تمدید شود. امیدوارم مسئولان فدراسیون فوتبال بتوانند تیم ملی را با کی‌روش که مربی خوبی است به اهدافش برسانند.

وی گفت: کار نباید روی دوش یک نفر باشد. هر کس باید در جای خودش کار را انجام دهد. به عنوان مثال من در وزارت ورزش به معاونین می‌گویم کار شما سخت است باید تحمل کنید و اگر نمی‌توانید شفاف بگویید. همیشه برای موفقیت نیاز به یک زنجیر داریم که فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست.

عباسی تصریح کرد: بحث رفتن ما به جام جهانی بسیار مهم است. اکنون کی‌روش سرمربی تیم ملی است و باید هر طوری می‌توانیم به او کمک کنیم تا این زنجیر کنار یکدیگر قرار گیرد و ما به جام جهانی برویم و انشاءالله بدرخشیم. من از رسانه‌ها هم می‌خواهم مسائل و اتفاقات جزئی را در ورزش بزرگ نکنند. قضاوت عادلانه در ورزش مهم است و امیدوارم قوه قضاییه نیز کمک کند تا با کسانی که نگاه دلالی و سوء استفاده از ورزش دارند برخوردهای جدی شود.

وزیر ورزش در ادامه گفت‌وگو با فارس درباره خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس گفت: نمی‌دانم چرا موضوع این دو تیم اینقدر مهم است. اگر آقایان پول دارند می‌توانند بروند 10تیم در لیگ برتر را در اختیار بگیرند. این دو تیم متعلق به مردم است. درست است که باید این دو تیم خصوصی‌ شوند و قطعاً مسئولان نظام این را می‌خواهند که استقلال و پرسپولیس برای مردم باشند اما باز هم فتنه‌انگیزان درباره این مسائل صحبت و حاشیه سازی می‌کنند. من از آنان می‌خواهم تا پرسپولیس، استقلال و تیم ملی را رها کنند.

وی اضافه کرد: تا زمانی که استقلال و پرسپولیس دست ما است و دولت این مأموریت را به ما داده، از این دو تیم حمایت می‌کنیم در غیر این صورت دیگر این موضوع به ما ارتباطی پیدا نمی‌کند.

عباسی در پایان درباره تیم ملی کشورمان گفت: تیم ملی نیاز به هوادارانی دارد که یار دوازدهم هستند. ما از کفاشیان برای سربلندی فوتبال کشورمان حمایت می‌کنیم تا بتوانیم با کمک همه تیم ملی را در جام جهانی ببینیم. فوتبال طرفداران خاص خودش را دارد و مسئولان فدراسیون باید کاری کنند که حاشیه‌های آن کم و زیبایی‌های آن بیشتر شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0