تیم ملی با شیلی بازی می‌کند نه مکزیک و ژاپن/ پیش بینی 9 بازی تدارکاتی
20 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
دبیرکل فدراسیون فوتبال از برگزاری دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران با شیلی در اواسط مردادماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی محمد نبی در مورد دیدارهای تدارکاتی تیم ملی ضمن بیان خبر فوق گفت: تیم ملی ایران در راه آماده‌سازی برای حضور موفق در مسابقات انتخابی جام جهانی 8 یا 9 دیدار تدارکاتی برگزار می‌‍‌کند. انجام بازی با تیم‌های شیلی، کویت، چین، کر‌‎ه‌شمالی، عمان، ترکمنستان یا گرجستان در دستور کارمان قرار دارد که هنوز برخی از آنها نهایی نشده است.

وی با بیان اینکه دیدار با مکزیک در برنامه‌های فدراسیون قرار نداشته و برگزاری مسابقه با ژاپن هم فعلا منتفی است، افزود: تیم ایران روز 26 فروردین‌ماه به امارات می‌رود و روز 29 فروردین‌ماه با تیم ملی این کشور دیدار تدارکاتی را برگزار خواهد کرد. همچنین پیش از دیدار با ازبکستان ابتدا از 9 تا 12 اردیبهشت و سپس از 23 اردیبهشت تا 12 خرداماه اردویی 10 روزه را در ترکیه برگزار کرده و تیم ملی از آنجا مستقیما راهی تاشکند می‌شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال که در برنامه ورزش از نگاه دو این مطالب را بیان می‌کرد، ادامه داد: برنامه‌های آماده سازی که در دستور کار کی‌روش و فدراسیون فوتبال قرار دارد را به دو بخش تقسیم کرده‌ایم که بخش نخست آن از اردیبهشت‌ماه سال جاری و برای دیدار با ازبکستان آغاز و تا آبان‌ماه که دیدار برگشت تیم ملی با ازبکستان برگزار می‌شود، ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه بخش دوم برنامه‌های آماده سازی تیم ملی از آبان‌ماه سال 91 تا خردادماه سال 92 خواهد بود، اضافه کرد: دیدارهای تدارکاتی تیم ملی با نظر کی‌روش قطعی می‌شود. البته برخی از کشورها درخواست‌هایی را برای برگزاری دیدار تدارکاتی به فدراسیون می‌دهند که در صورت موافقت کی‌روش، شرایط برگزاری این دیدارها فراهم می‌شود. یکی از آنها مسابقه با شیلی بود که این بازی در اواسط مردادماه سال جاری و در کمپ تمرینی تیم ملی در اروپا یا ایران برگزار می‌شود.

نبی در پاسخ به این پرسش که برخی از سرمربیان تیم‌های لیگ برتری اعتراضاتی علیه برنامه‌های تیم ملی بیان کرده‌اند، در پایان گفت: در نشست ستاد تیم‌های ملی در ابتدای سال جاری، کی‌روش بحث برگزاری جلسه‌ای با مربیان لیگ برتری را مطرح کرد. همچنین سرمربی تیم ملی خواستار نشست با هیئت رئیسه سازمان لیگ شد تا در این نشست برنامه‌های تیم ملی تدوین شود زیرا اولویت نخست ما تیم ملی، بعد تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و سپس مسابقات لیگ است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0