به همت حوزه علمیه آمل؛ ویژه برنامه شهادت امام حسن عسکری برگزار می شود
18 دی 1392 ، دیدگاه 0
ویژه برنامه شهادت امام حسن عسکری برگزار می شود

حجت الاسلام نورالله براری، معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل،  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با بیان این که امام حسن عسکری(ع) پس از شهادت پدر بزرگوارشان در سن 22 سالگی به مقام امامت رسیدند، گفت: این امام همام در عراق به نشر معارف اسلامی پرداخت تا این که خلفای عباسی امام را همچون پدرشان به سامرا برده و در یک پایگاه نظامی تحت نظر قرار داده و زندانی کردند.

 

وی با اشاره به این که امام حسن عسکری(ع) در مدتی که در سامرا حضور داشتند برای این که شیعیان را با مسأله غیبت آشنا کنند تلاش ارزنده و والایی را انجام دادند، بیان داشت: این امام بزرگوار از طریق افراد معدود و خاصی با شیعیان تماس حاصل می کرد و مطالب لازم را برای آنان یادآوری می کرد.

 

معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل با تاکید بر این که امام حسن عسکری(ع) در تبلیغ تعالیم نورانی دین مبین اسلام و تربیت شاگردان تلاش شایسته ای انجام داد، خاطرنشان کرد: امام حسن عسکری(ع) به عنوان احیاگر اسلام ناب بود که از مهم ترین وظایف ایشان آماده کردن شرایط لازم برای حضور حضرت مهدی (عج) بود.

 

حجت الاسلام براری با بیان این که امام حسن عسکری(ع) با وجود قرار داشتن در سن و سال جوانی از وقار، پارسایی و بزرگواری در نزد علویان برخودار بود، گفت: نفوذ معنوی این امام همام در میان شیعیان موجب شد که خلیفه عباسی وجود ایشان را عامل اصلی سقوط حاکمیتش دانسته و امام حسن عسکری(ع) را به شهادت برساند.

 

وی با تاکید بر این که تلاش لازم باید در راستای ترویج جایگاه و معارف نورانی ائمه معصومین(ع) در جامعه صورت گیرد، گفت: دوستی با اهل بیت(ع) بهترین راه گریز از آسیب ها و بحران های فرهنگی اجتماعی است.

 

معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل ،گفت: ترویج و گسترش فضائل اهل بیت(ع) در راستای تقویت بنیه های دینی مذهبی امری مهم و اساسی است.

 

حجت الاسلام براری با بیان این که معرفی شخصیت و سیره والای ائمه معصومین(ع) سبب آگاه سازی همه اقشار جامعه از کرامات و فضائل این بزرگواران می شود، خاطرنشان کرد: ترویج جایگاه و شخصیت والای ائمه معصومین امروز به عنوان یک اصل اساسی است که باید با برنامه ریزی مدون و سازمان دهی شده در راستای آن حرکت کرد.

 

وی با اشاره به این که ویژه برنامه شهادت یازدهمین ستاره اختر تابناک امامت و ولایت به همت حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل صورت می گیرد، بیان داشت: این مراسم روز پنج شنبه با حضور چهره های حوزوی و دانشگاهی در حسینیه هدایت آملی برگزار می شود.

 

حجت الاسلام براری، ادامه داد: در این مراسم علاوه بر مراسم نوحه خوانی، حجت الاسلام جباری امام جمعه سرخرود سخنرانی خواهد کرد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0