ایجاد بوستان‌های نشاط و عفاف در مازندران
16 دی 1392 ، دیدگاه 0
ایجاد بوستان‌های نشاط و عفاف در مازندران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مریم جمشیدی امروز در کارگروه بانوان و خانواده مازندران در استانداری اظهار کرد: ایجاد بازارچه های محلی و پارک بانوان از جمله برنامه های محوری دفتر بانوان استان برای افزایش مشارکت اجتماعی زنان مازندران است.

وی، ایجاد فرصت شغلی برای بانوان، فعالیت در سایه امن بازارهای محلی، عرضه مستقیم محصولات تولیدی و فرآوری شده در روستاها، عرضه محصولات صنایع دستی و هنری، شکوفایی سلیقه ایرانی، تقویت سلایق بومی، حذف واسطه ها و خرید ارزان تر را از جمله مهم‌ترین اهداف ایجاد بازارهای محلی برای بانوان استان برشمرد.

جمشیدی افزود: با ایجاد پارک های بانوان یا بوستان نشاط و عفاف در استان اهدافی از قبیل تامین فضای تفریحی و ارزشی برای بانوان، تقویت روحیه شادی و نشاط در بانوان، تامین آرامش در نهاد مقدس خانواده، حفظ سلامت جسمی و روحی بانوان و شادابی دختران جوان در محیطی امن دنبال دارد.

وی از وجود 3 پارک بانوان در شهرهای آمل، بابل و تنکابن خبر داد و گفت: نمایشگاه ارائه توانمندی های بانوان استان از روز چهارشنبه این هفته در ساری برپا می‌شود.

ارتقاء جایگاه بانوان در جامعه

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نیز در این نشست گفت: ارتقا نقش و منزلت بانوان در جامعه باید به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد.

علی رضا یونسی رستمی با اشاره به جایگاه والای بانوان در جامعه اسلامی، بیان کرد: جامعه بدون حضور بانوان، بی ارزش و غیرقابل تصور است.

وی بانوان را پرچمداران عزت، شرافت و فضیلت در جامعه دانست و گفت: بسیاری از مشکلات و نارسایی های اجتماعی با حضور جدی و نقش آفرینی ویژه بانوان رفع می‌شود.

یونسی با اشاره به اینکه زنان نقش بی بدیلی در تمام عرصه ها دارند، تصریح کرد: جامعه با نقش زنان بیشتر آشنا شود و در این راستا در قالب فعالیت های تخصصی این نقش باید تبیین شود.

وی، رسالت اصلی کارگروه بانوان را ارتقاء نقش و منزلت بانوان دانست و گفت: باید پیشنهادهای خوب و کاربردی در این جلسه مطرح شود و مورد بررسی قرار گیرد.

معاون استاندار مازندران با اشاره به وجود امکانات فراوان در حوزه های مختلف، تصریح کرد: ظرفیت های بالقوه و بالفعل فراوانی در مازندران وجود دارد که در صورت پرهیز از دوگانگی و تقویت وحدت در استان، موفقیت های فراوانی در انتظار آینده مازندران است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0