دنیزلی: 5 بازیکن ایرانی را برای فصل آینده در نظر دارم/بازیکن خارجی نمی‌گیریم
19 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
سرمربی پرسپولیس تاکید کرد که برای فصل آینده روی بازیکنان خارجی نظر ندارد و می‌خواهد تیمش را با بازیکنان ایرانی ببندد.

به گزارش خبرگزاری فارس مصطفی دنیزلی در نشست خبری پیش از دیدار فردا تیم‌های پرسپولیس و داماش در خصوص اینکه آیا بازیکنانی که در ترکیب پرسپولیس در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا قرار نمی‌گیرند آیا آماده حضور در میدان هستند گفت: بله اینچنین است چرا که همه بازیکنان پرسپولیس از نظر بازی و از لحاظ بدنی و تفکرات به همدیگر نزدیک هستند و فقط در یکسری جزییات کوچک با هم اختلاف دارند.

وی اضافه کرد: مسابقات آسیایی را با یکسری از بازیکنان که در لیگ نبودند آغاز کردیم و روند خوب تیم باعث شد با همین نفرات ادامه دهیم. ترکیب بازیکنان و تعویض‌ها بر اساس شرایط بازی و تیم حریف است. به طور مثال جواد کاظمیان که در دو بازی اول بهترین بازیکن زمین بود در بازی سوم مقابل الغرافه به عنوان ذخیره اضافه شد.

دنیزلی در مورد 6 بازی آینده پرسپولیس در لیگ برتر گفت: در رقابت‌های لیگ هم انگیزه داریم و هم روند خوبی را طی می‌کنیم. در بازی مقابل نفت آن را مشاهده کردید و فردا هم همین روند را طی خواهیم کرد.

دنیزلی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برای فصل آینده به مسئولان پرسپولیس لیست ارائه داده یا خیر و اینکه گفته می‌شود به دنبال برونو سزار مهاجم سپاهان است، تاکید کرد: کارها را به موازات هم انجام می‌دهیم. هنوز هیچ لیستی برای فصل بعد نداده‌ام چرا که باید در درجه اول باید بازیکنان خودمان را در دیدارهای باقیمانده ارزیابی کنیم و سپس این لیست را ارائه دهیم.

وی ادامه داد: نام‌هایی در ذهن من هستند که خارجی نیستند و اگر انتخابی باشد آن بازیکن ایرانی خواهد بود. در حال حاضر ۵ اسم در ذهن من است اما این، یک مسئله داخلی باشگاه بوده و هیچ ارتباطی با چیزهایی که در رسانه‌ها گفته می‌شود ندارد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص تفاوت لیگ با آسیا گفت: اختلافی وجود ندارد و فقط روند رو به رشدی است که طی سه چهار هفته اخیر ادامه داشته و از این پس چه در لیگ و چه در آسیا تفاوتی را نخواهید دید.

دنیزلی در خصوص اینکه پرسپولیس در آسیا صدرنشین است و در لیگ برتر در میانه‌های جدول قرار دارد عنوان کرد: وقتی که به پرسپولیس آمدم لیگ قهرمانان آسیا همزمان با لیگ ایران آغاز نشده بود پس نباید در این مورد قیاسی انجام داد.

وی در خصوص اینکه آیا قول کسب سهمیه آسیایی را به هواداران می‌دهد گفت: در این مورد قولی نمی‌دهم و ما برای رسیدن به هدف کار می‌کنیم.

سرمربی سرخپوشان در مورد دیدار فردا مقابل داماش گفت: از تیم خودم راضی هستم اما این به آن معنا نیست که اشتباه نداشتیم. هر هفته اشتباهاتمان کمتر می‌شود و این نکته مثبتی به شمار می‌رود. برای بازی فردا می‌خواهیم با نمایش سطح بالایی از بازی به سه امتیاز برسیم.

دنیزلی در مورد مصدومان و محرومان پرسپولیس یادآور شد: به وضعیتی رسیدیم که نباید در این مورد مشکلی داشته باشیم چرا که پرسپولیس به یک تفکر تیمی رسیده و وجود مصدوم محروم در آن خللی ایجاد نخواهد کرد. با این حال مصدومیت‌های مهدوی کیا و محمد ادامه دارد اما وقتی تیم از یک حدی بالا برود و به تیم تبدیل شود دیگر مشکل‌ساز نخواهد بود. چیزی که مرا خوشحال می‌کند این است که همه بازیکنان آماده باشند.

وی در مورد اینکه آیا با موفقیت‌های آسیایی بازیکنان پرسپولیس مغرور نمی‌شوند گفت: چنین چیزی اصلا موضوع صحبت نخواهد بود چرا که برای ما بازی انتخاب شده و برگزیده‌ای وجود ندارد و همه دیدارها از یک امتیاز برخوردارند.

به گزارش فارس،‌ مصطفی دنیزلی در ادامه این نشست در مورد اینکه در دیدار فردا پرسپولیس با چه شیوه‌ای بازی خواهد کرد اظهار داشت: بین شکل بازی در آسیا و لیگ برتر اختلاف زیادی دیده نمی‌شود. اختلاف این است که جبران امتیازات از دست رفته در آسیا مشکل‌تر از لیگ است. به همین خاطر در یک تورنمنتی که 6 بازی در آن می‌شود با یک تورنمنتی که ۳۴ بازی برگزار می شود تنها از نظر تمرکز و انگیزه اختلاف است نه از لحاظ شکل و نوع بازی.

وی ادامه داد: کاظمیان گفت که در لیگ امتیازات به ناحقی را از دست دادیم که بین ۸ تا ۱۰ امتیاز بودند. اگر این امتیازات از دست نمی‌رفت ما برای هدف دیگری تلاش می کردیم و شاید در وضعیتی بودیم که امروز صحبت از قهرمانی بود.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه چرا در لیست فصل آینده‌اش بازیکنان خارجی وجود ندارد گفت: اگر بخواهم بازیکن خارجی به ایران بیاورم باید کسانی را بیاورم که آنها را می‌شناسم و در این صورت نه تنها پرسپولیس بلکه هیچ تیمی قادر به خریدن آنها نخواهد بود.

دنیزلی افزود: در زندگی کاری من در تیم‌های گالاتاسرای ، بشیکتاش و فنرباغچه بازیکنانی بودند که حدود ۱۵ میلیون دلار هزینه‌شان بود. آنها در صورتی که بخواهند به ایران بیایند تا ۲۰ میلیون دلار هزینه‌شان می‌شود که این موضوع برای هیچ تیمی قابل انجام نیست. به همین خاطر انتقال بازیکنان ایرانی که بازی آنها را دنبال می‌کنم هم برای من و هم برای باشگاه بهتر است چرا که در ایران بازیکنان باکیفیتی هستند که می‌توان از آنها استفاده کرد.

وی در پایان پس از اینکه خبرنگاری از کاظمیان سؤال کرد که آیا پس از خداحافظی از فوتبال قصد مربیگری را دارد یا خیر در پاسخ به این خبرنگار گفت: این سؤال برای جواد زود است زیرا وی سال‌های زیادی برای بازی کردن در پیش دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0