آغاز آموزش‌ زائران "حج تمتع" از خرداد ماه
19 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
مدیرکل آموزش بعثه مقام معظم رهبری از آغاز جلسات آموزشی زائران "حج تمتع" با تکمیل ظرفیت کاروان‌ها از ابتدای خرداد ماه خبر داد.

حجت‌الاسلام حمید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: با اتمام نام‌نویسی و پذیرش زائران در کاروان‌های حج تمتع 91، آموزش زائران در قالب جلسات آموزشی مختلف و سطح‌بندی شده آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تمام حجاج در سال جاری 10 ـ 12 جلسه آموزشی در ایران و پیش از اعزام به مناسک حج پیش‌بینی شده است و در مکه و مدینه نیز 13 تا 15 جلسه آموزشی برای زائران در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اجرای طرح سطح‌بندی زائران با توجه به سطح تحصیلات آنها تصریح کرد: برخی از زائران با توجه به برخورداری از تحصیلات حوزوی و دانشگاهی نیازی به برخی از جلسات آموزشی احکام و مناسک ندارند و برای این دسته از حجاج، جلسات و کلاس‌های ویژه‌ای درنظر گرفته شده است.

اجرای طرح یاوران حجاج

حجت‌الاسلام احمدی یادآور شد: امسال نیز "طرح یاوران حجاج" در کاروان‌های حج تمتع اجرا خواهد شد که بر این اساس از میان زائران جوان و تحصیلکرده هر کاروان، گروهی با عنوان یاوران حجاج تشکیل خواهد شد و این دسته از زائران در طول مناسک حج و با توجه به آموزش‌هایی که به آنها داده شده در انجام اعمال و مناسک، حجاج را یاری خواهند کرد.

مدیرکل آموزش بعثه مقام معظم رهبری در خاتمه گفت: کاروان‌های حج تمتع امسال تا اواخر اردیبهشت ماه تکمیل خواهند شد و آموزش زائران از اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0