فتح الله زاده: می‌روم تا فضا برای حضور قریب فراهم شود/ حذف هم شویم مظلومی می‌ماند!
18 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
مدیر عامل باشگاه استقلال با تاکید بر اینکه اگر از آسیا حذف شویم تا پایان لیگ همچنان از مظلومی حمایت می‌کنم،گفت: کسانی که منافعشان در استقلال قطع شده تا پایان فصل اجازه دهند که ما به کارمان ادامه دهیم، بعد خودم می‌روم تا فضا برای حضور فردی مانند قریب باز شود.

علی فتح الله زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال استقلال، کادر فنی این تیم و همچنین احتمال حضور قریب در این باشگاه، ضمن بیان مطلب فوق گفت: من همچنان بر روی حرفی که پس از بازی تیمهای استقلال و الغرافه زدم هستم و اینطور نیست که من از روی احساسات گفته باشم که ما باید با دو مهاجم در زمین خود مقابل الجزیره بازی می کردیم. من این حرف را بر اساس 30 سال حضورم در باشگاه‌ها و 10 سال مدیریت باشگاه بزرگی مثل استقلال زده ام.

وی در همین خصوص افزود: من حتی اعتقاد دارم پس از آنکه گل تساوی را زدیم باید برای دقایقی بازی را آرام می کردیم و با استراتژی و برنامه دقیق تری به دروازه الجزیره حمله می کردیم. این شتابزدگی و احساسی بازی کردن باعث شد که ما در مجموع جریان بازی از 20  موقعیت خود فقط یک گل بزنیم و آنها از 3 موقعیتی که بدست آوردند موفق شوند دوگل بزنند به طوریکه بازیکنان ما روی صحنه گل دوم غافلگیر شوند.

مظلومی هم به این نتیجه رسیده!
مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: من فکر می کنم که خود مظلومی نیز در حال حاضر به این باور رسیده که ما در آزادی نباید باحمایت هوادارانی که پشت سرخود داشتیم با یک مهاجم مقابل الجزیره بازی می کردیم  و حتی می توانستیم این تیم را شکست داده و یا حداقل مقابل آن مساوی کنیم.

وی تاکید کرد: من بابت این موضوع خوشحالم که مظلومی جزو مربیانی است که انتقاد پذیر است. اگر قرار است که مدیر عامل باشگاه سوال نکرده و انتقاد نکند پس چه کسی باید این کاررا انجام دهد؟ متاسفانه این انتقاد من را برخی ها که منافعشان در باشگاه استقلال قطع شده در بعضی از رسانه ها به عنوان اختلاف مدیرعامل باشگاه با سرمربی مطرح کرده اند.

می خواهند مظلومی را مظلوم جلوه دهند
فتح الله زاده با تاکید بر اینکه انتقاد با اختلاف تفاوت زیادی دارد، اظهار داشت: در واقع این افراد می خواهند مظلومی را به نوعی مظلوم جلوه دهند یعنی کاری  کنند که من دیگر به وی نتوانم چیزی بگویم، یا می خواهند قضایا را طوری جلوه دهند که انگار من درصدد تغییر کادر فنی هستم. من از مظلومی انتقاد کرده ام اما به وی اعتقاد نیز دارم. کدام مدیر است که با یک مربی در فوتبال ایران دو سال پشت سرهم کار کند؟ این موضوع نشان می دهد که من به مظلومی اعتقاد دارم که وی را نگه داشته ام و اگر او  به موفقیتهای خود ادامه دهد قطعا وی را حفظ خواهیم کرد.

حذف هم شویم مظلومی می ماند
وی در همین خصوص تاکید کرد: حتی اگر اعضای هیئت مدیره باشگاه نیز پس از باخت به الجزیره می گفتند مظلومی را عوض کن با صراحت مخالفت خود را با این موضوع اعلام می کردم. الان هم که به آنهایی که منافعشان در باشگاه استقلال قطع شده و می خواهند انتقاد ما را اختلاف نشان دهند می گویم که حتی اگر از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا نیز حذف بشویم من همچنان تا پایان لیگ به حمایت خود از مظلومی ادامه خواهم داد.

تا پایان لیگ برتر تغییرات نداریم
مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید کرد: مطمئن باشید تا پایان رقابتهای لیگ برتر هیچ تغییری در کادر فنی استقلال ایجاد نخواهد شد و تمام صحبتهایی که در خصوص مذاکره من و یا معاونانم با قلعه نویی مطرح می شود کذب محض است. مطمئن باشید ما تا پایان فصل با هیچ مربی مذاکره نخواهیم کرد و پس از اتمام لیگ نیز اگر مظلومی نتایج خوبی بگیرد اولین و اصلی ترین گزینه ما برای مذاکره خواهد بود.

سوالات مغرضانه است
فتح الله زاده  با تاکید بر اینکه تیمهای حاضر در گروه استقلال از تیمهای سایر گروهها در مجموع قوی تر هستند، خاطرنشان کرد: بعضی از همین افراد پس از بازی استقلال و الجزیره مغرضانه از من سوال می کنند که آیا مظلومی را عوض خواهید کرد؟ مگر با یک باخت، یک مدیر عامل سرمربی خود را عوض می کند. مظلومی تا به امروز خوب نتیجه گرفته است. ما اگر بتوانیم الجزیره را در امارات شکست دهیم که پتانسیلش را نیز داریم امکان صدرنشینی ما در گروه همچنان وجود دارد و اگرنه ما به عنوان تیم دوم نیز می توانیم صعود کنیم.

نگران دوم شدن هستیم
وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی ما صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیاست، تصریح کرد: تمام نگرانی  و ناراحتی ما این است که اگر به عنوان تیم دوم گروه خود صعود کنیم در مرحله بعد این رقابتها با سپاهان برخورد خواهیم کرد که این موضوع در نهایت منجر به حذف یکی از دو تیم ایرانی خواهد شد.

آنهایی که منافعشان قطع شده نمی خواهند استقلال موفق شود
وی تصریح کرد: انتظار ما از برخی از هوادارانمان این است که حرمت کادر فنی و بازیکنان را نگه دارند. بازیکنان ما قهرمان جام حذفی شده اند و در شرایطی سخت با همه فشارهایی که بر روی آنها وجود دارد در رقابتهای لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بازی می کنند. من اعتقاد دارم  عده ای که منافعشان در باشگاه استقلال قطع شده و نمی خواهند استقلال موفق شود تیم ما را به حاشیه می خواهند ببرند.

آنهایی که شعار می دادند تماشاگر واقعی نیستند
وی در خصوص برخی از تماشاگران استقلال که در جریان بازی تیمهای استقلال و الجزیره نام قلعه نویی را صدا می زدند، گفت: این دسته از تماشاگران استقلالی واقعی نیستند و حتی قلعه نویی را نیز دوست ندارند چون با شعارهایی که می دهند ذهن هواداران تراکتورسازی را نسبت به وی خراب می کنند. من به جرات می گویم که آنها با یک برنامه از پیش تعیین شده با طرح این شعارها می خواهند قلعه نویی را از چشم هواداران تراکتور سازی بیندازند تا با حاشیه هایی که ایجاد می کنند او با تیم تراکتورسازی موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نشده و از طرف دیگر استقلال را نیز به حاشیه ببرند.

بعید می دانم کار نزدیکان قلعه نویی باشد
مدیر عامل باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا این شعارها ممکن است توسط برخی از اطرافیان قلعه نویی مطرح شده باشد، گفت: بعید می دانم کار آنها باشد اما بر فرض اگر آنها این شعارها را بدهند به دلایلی که گفتم کارشان به هیچ وجه درست نیست. آنها باید با چه منطقی این کار را انجام دهند؟ اگر قرار باشد که قلعه نویی را به استقلال بیاوریم باید در تیم خود نتیجه گرفته و کارنامه خوبی داشته باشد. اگر من بخواهم قلعه نویی را به استقلال بیاورم با شعار دادن عده ای این کار را انجام می دهم؟

وی با تاکید بر اینکه از هواداران خواهش می کنم که تاپایان رقابتهای لیگ برتر از کادر فنی و بازیکنان تیم حمایت کنند، گفت: مطمئن باشید در پایان لیگ کارنامه ما درخشان تر از حال حاضر نیز خواهد بود.

قدم قریب روی چشم من
وی در خصوص صحبتهایی که در خصوص حضور قریب به عنوان مدیرعامل فصل آینده استقلال در برخی از رسانه ها مطرح می شود، تاکید کرد: تیم من قهرمان جام حذفی شده، در لیگ برتر جزو مدعیان اصلی قهرمانی است و در لیگ قهرمانان آسیا نیز دو تیم قدرتمند ذوب آهن و الاتفاق را حذف کرده و در مرحله گروهی این رقابتها نیز بد نتیجه نگرفته است ضمن اینکه کمپ باشگاه استقلال را نیز ساخته ام، آیا این کارها به این معنی است که من یک مدیر موفق نبوده ام و باید بروم؟ پس چرا در برخی از رسانه ها مطالبی را مطرح می کنند مبنی بر اینکه صدای پای قریب می آید؟

فتح الله زاده افزود: این افراد کسانی هستند که در باشگاه استقلال به دنبال منافع هستند واگرنه قدم آقای قریب روی چشمان من. من را از چه چیزی می ترسانند؟ من که چسبیده به باشگاه استقلال نیستم. هروقت به استقلال آمدم زمانی بوده که این تیم به نابودی کشیده شده بود و کارنامه کاری من  در این خصوص نیز مشخص است؟ قریب از دوستان من است و من از خدایم است که فردی مثل قریب بیاید و امور باشگاه استقلال را بدست بگیرد، او جزء خانواده استقلال است و با همه وجودم به چنین فردی کمک خواهم کرد.

تا پایان فصل به ما اجازه دهند
وی تاکید کرد: خواسته من از افرادی که منافعشان در باشگاه استقلال قطع شده و یا به دنبال منافع در باشگاه هستند این است که تا پایان فصل اجازه دهند که ما به کار خود ادامه دهیم و موفقیتهای خود را تکمیل کنیم . پس از آن خودم می روم تا  فضا برای حضور فردی مانند قریب فراهم شود، مطمئنم اگر چنین موضوعاتی را به وی بگویید خواهد خندید. 

دو بازیکن جو سازی می کنند
وی در پاسخ به این پرسش که چقدر مشکلات مالی بر روی روند کاری بازیکنان استقلال تاثیر گذاشته و برخی از آنها از این موضوع ناراحتند گفت: بازیکنان استقلال به خاطر پول بازی نمی کنند بلکه تعصب خاصی بروی پیراهنی که بر تن کرده اند دارند، به غیر از دو بازیکن که ما آنها را شناسایی کرده ایم بقیه بازیکنان در این خصوص اعتراضی نداشته اند، مطمئن باشید پس از بازی با تیم مس سرچشمه این دو بازیکن را فراخوانده و با آنها برخورد منطقی خواهیم کرد چون اجازه نمی دهیم که در شرایط حساس فعلی بازیکنی آرامش تیم را بهم بزند. قطعا با شنیدن حرفهای این دو بازیکن آنها را توجیه خواهیم کرد.

مدیر عامل باشگاه استقلال در همین خصوص افزود: متاسفانه یکی از این دو بازیکن جوی را در تیم راه انداخته که بازیکنان پرسپولیس از هر نظر از بازیکنان ما پول بیشتری دریافت کرده اند، پس از مطرح شدن این موضوع بلافاصله خود من با رویانیان صحبت کردم و وی به من گفت که 50 درصد از مطالبات مالی بازیکنانش را به علاوه کلیه پاداشها را که مربوط به این فصل است پرداخت کرده و هنوز برخی از بازیکنان این تیم از فصل قبل طلبکارند.

خوب پول داده ایم
وی تاکید کرد: ما نیز مطالبات مالی برخی از بازیکنان را که از فصل قبل طلبکار بوده اند پرداخت کردیم که با احتساب پولی که مربوط به این فصل که به آنها پرداخت شده به جرات می گویم که 65 درصد پرداخت مالی داشته ایم اما بدون احتساب پرداخت مطالبات فصل قبل بازیکنان، به طور میانگین 35 درصد از قرار داد مالی بازیکنان را  که مربوط به این فصل می شود را پرداخت کرده ایم ضمن اینکه به غیر از پاداش قهرمانی در جام حذفی کلیه پاداشهای آنها را نیز داده ایم. با احتساب این پرداختها نسبت به خیلی از تیمهای حاضر در رقابتهای لیگ برتر شرایط بهتری داریم.

فتح الله زاده در همین خصوص افزود: اگر می بینید که پاداش قهرمانی در جام حذفی را پرداخت نکرده ایم به این دلیل است که می خواهیم پاداش قهرمانی را در مراسم جشن قهرمانی باشگاه استقلال در رقابتهای جام حذفی بدهیم که متاسفانه به دلیل فشردگی بازیهای لیگ و لیگ قهرمانان آسیا این فرصت را بدست نیاورده ایم اما به زودی این کار را خواهیم کرد.

دو و نیم میلیارد پول می خواهیم
وی در خصوص آخرین وضعیت مالی باشگاه استقلال نیز تصریح کرد: ما تا پایان فصل دو و نیم میلیارد تومان نیاز داریم تا با همه بازیکنان و کادر فنی به طور کامل تسویه حساب کنیم که یک و نیم میلیارد از این پول طبق توافقی که با وزارت ورزش و جوانان داشته ایم با مساعدت وزیر ورزش و جوانان در اختیار ما قرار خواهد گرفت و در هیئت مدیره باشگاه نیز راهکارهایی را در نظر گرفته ایم که تا پایان رقابتهای لیگ برتر یک میلیارد تومان دیگر را نیز فراهم کنیم که در این خصوص همه اعضای هیئت مدیره بویژه رسولی نژاد تلاش زیادی می کنند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0