وزیر ارشاد: انگلیس و آلمان تحمل حقیقت‌گویی‌های پرس‌تی‌وی را نداشتند
18 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به قطع برنامه‌های شبکه پرس‌تی‌وی از سوی انگلیس و آلمان، گفت: شبکه‌‌ای که به بازگویی حقایق بپردازد، همواره از جانب انگلیس تحریم می‌شود.

«سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دیدار از نمایشگاه کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در پاسخ به سؤالی درباره فعالیت خبرنگاران رویترز در ایران گفت: فعالیت آن‌ها در ایران تعلیق شده است اما مجددا در حال صحبت هستیم تا بتوانیم برای آینده تصمیم‌گیری کنیم.

وی گفت: در حال حاضر فعالیت رویترز به حال تعلیق است اما معنای این مطلب آن نیست که برای همیشه تعطیل شده باشد، رویترز موقت تعطیل شده تا در روزهای آتی راهکاری درباره فعالیتش اندیشیده شود.

 

* فعالیت پرس‌تی‌وی و واکنش انگلیس

 

حسینی درباره فعالیت شبکه پرس‌تی‌وی و مصادره اموال این شبکه در انگلیس از سوی این دولت استعمارگر، گفت: ما واکنش انگلیس را محکوم می‌کنیم، آنان که مدعی جریان آزاد اطلاعات هستند و بحث آزادی‌خواهی را در سطح دنیا مطرح می‌کنند، تاب و تحمل ندارند فعالیت شبکه‌ای که حقایق را بیان می‌کند ببینند و این گونه با آن برخورد می‌کنند.

وزیر ارشاد در این راستا اظهار داشت: شبکه‌ای که به بازگویی حقایق بپردازد، همواره از جانب انگلیس تحریم می‌شود البته در آلمان برنامه‌های این شبکه قطع شده و در انگلیس تهدید شده که اموال را مصادره می‌کنیم. این واکنش نشان از آن دارد که این دولت‌ها تحمل و ظرفیت ندارند و تنها خواهان فعالیت رسانه‌هایی هستند که در مسیر اهداف نظام سلطه باشند. اما ایران یک کشور مستقل است و مباحث و تحلیل‌های خاص خود را داشته و بیان می‌کند.

دیدگاه ایران با غرب متفاوت است اما این‌ها نشان می‌دهند که تاب و تحمل این دیدگاه‌ها را ندارند و می‌خواهند هیچ صدایی در دنیا غیر از صدای آن‌ها وجود نداشته باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0