پانزدهمين مانور زلزله در مدارس آمل برگزار شد
11 آذر 1392 ، دیدگاه 0
همزمان با سراسر کشور/پانزدهمين مانور زلزله در مدارس آمل برگزار شد

همزمان با سراسر کشور پانزدهمين مانور زلزله در کنار مانور پدافند غيرعامل در مدارس آمل به طور نمادين در هنرستان شهيد بهشتي برگزار شد. شعبانعلي واحدي سرپرست فرمانداري ويژه آمل با اشاره به اینکه اجراي اين مانور آمادگي لازم معلمان و دانش‌آموزان در مقابل زلزله عنوان نمود وگفت: با اجراي اين مانور موجب مقابله با حوادث غيرطبيعي از سوي دانش‌آموزان مي‌شود.

ویبا تاکيد براينکه برگزاري اين مانورها بايد در مدارس به طور مستمر انجام شود، اظهار داشت: در مقابله با زلزله و حوادث غيرطبيعي آموزش دانش‌آموزان از سوي آموش‌وپرورش و جمعيت هلال احمر لازم است.

وي افزود: آموزش لازم موجب يادگيري حرکات از مربيان مانور  و کلاس‌هاي آموزشي براي حفظ جان افراد مي‌شود.

حميد محمد نسب مديرآموزش‌وپرورش شهرستان آمل برگزاري پانزدهمين مانور زلزله را همزمان با اجراي مانور پدافند غيرعامل حمله هوايي موشکي در سراسر مدارس اين شهرستان بيان کرد و گفت: اين مانورها به منظور آشنايي و يادگيري لازم دانش‌آموزان در مقابل حوادث غيرطبيعي و حمله‌هاي هوايي دشمنان در نظر گرفته شده است.

وی با بيان اينکه مانورها همزمان در 400 مدارس شهرستان آمل برگزار مي‌شود، افزود: بيشترين حجم آموزشي اين مانورها با همکاري حوزه مقاومت بسيج، جمعيت هلال احمر و نيروي انتظامي در دبيرستان‌هاي دوم و متوسطه اول است.

وي با اشاره به اينکه اين آموزش‌ها از سوي اين دستگاه‌ها از يک ماه پيش در مدارس شهرستان آمل آغاز شده است، افزود: برگزاري مانور زلزله به صورت پناهگيري و اطفا حريق در مدارس ادامه خواهد داشت.

محمدنسب تصريح کرد: در اين مانور دستگاه‌هاي 14گانه فرمانداري، آموزش‌وپرورش، شهرداري و شورا، جمعيت هلال احمر، نيروي انتظامي، اورژانس115، ادارات آب، برق، گاز، مخابرات، مقاومت بسيج، راهنمايي و رانندگي، راه‌و شهرسازي و آتش‌نشاني حضور داشتند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0