فروتن: استقلال احساسی و بدون نقشه بازی کرد/طرز تفکر کادرفنی باید تغییر کند
16 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
مشاور فنی مدیرعامل استقلال اعتقاد دارد این تیم برابر الجزیره احساسی و بدون نقشه بازی کرده و برای رفع این مشکل باید طرز تفکر کادرفنی تغییر کند.

بهمن فروتن در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره شکست خانگی 2 بر یک استقلال مقابل الجزیره امارات گفت: بازی استقلال هم خوب بود، هم بد؛ بد از این نظر که این تیم سه چهار هفته‌ای است که این بدی را تکرار می‌کند و آن هم این است که در نیمه اول از حریفانش ضربه می‌خورد. اگر به عقب برگردیم استقلال مقابل تیم‌های راه‌آهن و ذوب‌آهن در نیمه اول ضربه خورد و حتی مقابل شاهین در جام حذفی در نیمه اول تحت فشار بود.

وی افزود: استقلال نیمه اول یک نیمه خواب‌آلود را دارد و این نشان‌دهنده این است که آنها با انگیزه پیروزی از رختکن بیرون نمی‌آیند. این مسأله یک بحث روحی - روانی دارد. استقلال چون سه چهار بازیکن خوب را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد مجبور است همیشه روی یازده بازیکن تکیه کند و ترکیب همیشه مشخص است و این مسئله باعث شده آنطور که باید و شاید رقابت در تیم وجود نداشته باشد.

مشاور فنی مدیرعامل استقلال تصریح کرد: یازده بازیکن می‌دانند که بازی می‌کنند و چون تیم خسته است سعی دارند قوای خود را در 90دقیقه تقسیم کنند. آنها در نیمه اول به اداره بازی می‌پردازند تا در نیمه دوم کم نیاورند. تیمی که در صدر جدول قرار دارد و در کورس قهرمانی است وقتی از نیمه اول به اداره بازی می‌پردازد به حریفش قدرت می‌دهد و همه این ضربه‌ها در نیمه نخست به استقلال وارد می‌شود.

فروتن در خصوص اینکه فتح‌الله‌زاده معتقد است استقلال جسور بازی نکرد اما از سوی دیگر مظلومی اعتقاد دارد استقلال جسور بود اظهار داشت: من با نظر هر دو نفر مخالفم، با نظر مظلومی مخالفم چرا که زمانی که این تیم گل زد 8بازیکن نفوذی در زمین حضور داشتند اما ما در ضد حمله گل خوردیم. از طرفی به مظلومی هم حق می‌دهم، چون خیلی شانس از دست داد اما مسئله این است که چرا باید تیمی مثل استقلال در بازی‌هایش این همه شانس گل‌زنی را از دست بدهد. آنها در مسابقاتی این فرصت‌ها را از دست داده‌اند که گل خورده‌اند. تیمی که در کورس قهرمانی گل می‌خورد چون عادت به این مسئله ندارد دچار استرس می‌شود و روز گذشته بازیکنان این تیم استرس گرفتند.

وی با تأکید بر اینکه مشکل نیمه‌های اول بازی‌های استقلال باید ترمیم شود گفت: استقلال مقابل الجزیره در نیمه دوم خیلی خوب بازی کرد و حریف را تحت فشار گذاشت و نشان داد که می‌خواهد برنده باشد اما سیستم دفاعی این تیم اشکال دارد. استقلال گل اول را از روی کرنر دریافت کرد و آن هم در شرایطی بود که هنوز این تیم بیدار نشده بود و نمی‌توانم شخص خاصی را مقصر قلمداد کنم.

این کارشناس فوتبال اضافه کرد: روی گل دوم کار ابتدایی رحمتی درست بود اما سرعت توپ خوابید و روی زمین ماند و رحمتی نتوانست خود را به توپ برساند. در آن لحظه باید سازمان دفاعی تیم را بررسی کنیم. تیم احساسی شده بود و با همین احساسات جلو رفته بود تا گل بزند. طبیعی است در سطح بین‌المللی بازی احساسی و بدون نقشه تیم را بازنده می‌کند.

فروتن در پاسخ به این سؤال که به عنوان مشاور فنی به فتح‌الله‌زاده چه پیشنهادی می‌دهد به فارس گفت: من معتقدم باید تغییر و تحول در امور فنی رخ دهد، در واقع بازیکنان هم منتظر این تغییر فکر هستند. پژمان منتظری گفته ما مدام تلقین می‌کنیم که خسته هستیم و باید این طرز تفکر را عوض کنیم این یک مسئله عمومی برای تیم است، برای بیرون رفتن یک تیم از شرایط خستگی باید تفکر جدید فنی وارد تیم شود. در واقع طرز تفکر کادرفنی استقلال باید تغییر کند.

وی ادامه داد: تمرینات استقلال باید تغییر کند و هوشمندانه شود. آنها همان شکلی بازی می‌کنند که در طول هفته تمرین می‌کنند. به نظر من بچه‌های این تیم روز گذشته کم ندویدند و کم نگذاشتند. من شاهد بودم که در میان تماشاگران از لفظ بدی برای بازیکنان استفاده شد اما واقعیت این است که بازیکنان این تیم غیرتمندانه بازی کردند اما این بچه‌ها هفته‌هاست که احساسی می‌شوند و بدون نقشه تیم را جلو می‌برند. کادر فنی استقلال باید به فکر تغییر شرایط در تمرینات باشد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0