نگارش فیلمنامه زندگی حضرت خدیجه (س) به‌زودی آغاز می‌شود
15 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
فرج‌الله سلحشور گفت: با انجام تحقیقات درباره زندگی حضرت خدیجه (س) نگارش فیلمنامه آن به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «فرج‌الله سلحشور» کارگردان سینما و تلویزیون سال گذشته از نگارش فیلمنامه‌ای درباره زندگی بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) خبر داد. همزمان با ایام فاطمیه گفت‌و‌گویی کوتاه درباره روند نگارش و تحقیقات آن ترتیب دادیم که در ذیل می‌خوانید:

 

* اطلاعات ما درباره زندگی حضرت فاطمه بسیار کم است

 

** سال گذشته از نگارش فیلمنامه‌ای درباره حضرت فاطمه (س) خبر دادید، درباره روند نگارش فیلمنامه و تحقیقات در این زمینه بفرمایید.

 

- بنا داشتیم درباره زندگی بی‌بی حضرت فاطمه (س) فیلمنامه‌ای بنویسم و پس از آن مقدمات ساخت آن فراهم شود. از آنجایی که هم پرداختن به شخصیت بی‌بی بسیار مشکل است و تامین نظرات علما و بزرگان به این سادگی‌ها نیست، هم این‌که اطلاعات ما در مورد زندگی ایشان بسیار کم است، تصمیم گرفتیم زندگی مادر ایشان حضرت خدیجه را بنویسیم که ضمنا به زندگی بی‌بی هم در این داستان پرداخته‌ایم. تحقیقات فیلمنامه «حضرت خدیجه» (س) تقریباً به اتمام رسیده است و بعد از تکمیل تحقیقات، نگارش آن به زودی آغاز خواهد شد.

 

* زندگی حضرت خدیجه(س) با حضرت فاطمه (س) گره خورده است

 

** چقدر در این کار به شخصیت حضرت فاطمه (س) می‌پردازید، با توجه به تایم محدود سینمایی که در اختیار دارید؟

 

- ما وقتی زندگی حضرت خدیجه (س) را بررسی می‌کنیم، همه زندگی حضرت خدیجه(س) با حضرت فاطمه (س) گره خورده، از زمان تولد حضرت فاطمه (س) را تا قبل از ازدواج ایشان در این فیلم می‌بینیم.

 

* چه برهه از زمان زندگی حضرت خدیجه(س) را در این فیلم به تصویر خواهید کشید؟

 

- از زمانی که حضرت خدیجه (س) ایمان می‌آورند به تصویر کشید می‌شود، البته شاید هم از زمان کودکی حضرت را در نظر بگیریم.‌ روی این مسئله هنوز تصمیم قطعی نگرفتیم. ما تحقیقات‌مان را از زمان کودکی حضرت شروع کردیم اما هنوز روی مقطعی که بخواهیم نگارش فیلمنامه را آغاز کنیم تصمیم قطعی نگرفتیم. منتظر هستیم تحقیقات تکمیل شود و پس از آن تصمیم بگیریم که چه مقطعی را از زندگی آن حضرت بنویسیم و به تصویر بکشیم.

 

* از منابع مختلف اسلامی بهره بردیم

 

** از چه منابعی برای تحقیقات استفاده کردید و چند نفر تحقیقات را به انجام رساندند؟

 

- محقق اصلی سید‌محمد حسینی است و از منابع مختلف اسلامی بهره بردند. محققین مختلف از حوزه و غیر حوزه اطلاعات به ما ارایه دادند و اطلاعات بسیاری را جمع‌آوری کردیم که جمع‌بندی می‌کنیم، ابتدا مجموعه تحقیقات را آماده می‌کنیم سپس سناریو را می‌نویسیم.ژ

 

** نگارش سناریو برعهده شما است یا فرد دیگری نگارش را برعهده خواهد گرفت؟

 

- هنوز تصمیم نگرفتیم چه کسی بنویسد. ما تحقیقات را به چند گروه ارایه خواهیم داد هر گروهی که طرح بهتری به ما ارایه داد آن موقع کار را به آن گروه خواهیم داد.

 

** سرپرستی نگارش فیلمنامه برعهده خودتان است؟

 

- خیر. گروهی که نگارش فیلمنامه را برعهده دارد، سرپرستی را نیز برعهده خواهد داشت اما نظارت بر عهده ما خواهد بود.

 

** چه پیش‌بینی برای تولید فیلم دارید؟

 

- قطعی نمی‌توانم بگویم، ما تحقیقات‌مان که تکمیل شد به سفارش دهنده که آقای «محمد خزاعی» است ارایه خواهیم داد و سفارش دهنده تصمیم می‌گیرد این کار را چه زمانی تولید کند، بستگی به امکانات تولید این فیلم خواهد داشت. 

 

* کارگردانی برعهده شما خواهد بود؟

 

- اول متن نوشته شود، بعد برای کارگردانی تصمیم گرفته خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0