بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان اسلام در رشت افتتاح می شود
31 شهریور 1392 ، دیدگاه 0
بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان اسلام در رشت افتتاح می شود

مهدی مجرد، رییس دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در رشت از افتتاح بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان اسلام با حضور حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید خبر داد.

 

وی افزود: افزون بر این حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی و همچنین معاون رییس جمهور در این مراسم حضور خواهند داشت.

 

مجرد همچنین از حضور آیت الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه های علمیه کشور، آیت الله رضا استادی، امام جمعه قم و حجت الاسلام احمد مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاح فاز نخست حوزه علمیه امیرالمؤمنین (ع) رشت خبر داد.

 

مجرد با بیان این که مراسم افتتاحیه حوزه علمیه امیرالمؤمنین(ع) روز پنج شنبه این هفته در برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این مجموعه بزرگ دینی به حتم افتخار جهان اسلام خواهد بود.

 

وی زیر بنای حوزه علمیه امیرالمؤمنین(ع) رشت را 71 هزار مترمربع اعلام کرد و با بیان این که فاز نخست این مجموعه عظیم با مساحت 25 هزار مترمربع افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: فارهای بعدی این حوزه علمیه به تدریج افتتاح خواهد شد.

 

آغاز فعالیت علمی 300 طلبه در حوزه علمیه امیرالمؤمنین رشت

رییس دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، ظرفیت کلی حوزه علمیه امیرالمؤمنین (ع) رشت را بیش از هزار و 600 نفر اعلام کرد و بیان داشت: در فاز نخست 300 طلبه از پانزدهم مهر ماه فعالیت علمی خود را در این حوزه آغاز خواهند کرد.

 

تحصیل 150 طلبه غیر ایرانی در فاز نخست

وی همچنین از تحصیل 150 طلبه غیر ایرانی در حوزه علمیه امیرالمؤمنین(ع) رشت خبر داد و خاطرنشان کرد: این طلاب که از 16 کشور دنیا هستند از چهارم مهر ماه فعالیت آموزشی خود را در این حوزه آغاز خواهند کرد.

 

وی همچنین از برگزاری مراسم استقبال از حضرت آیت الله سبحانی هفت صبح روز پنج شنبه در رشت خبر داد.

 

مجرد با بیان این که فاز نخست حوزه علمیه امیرالمؤمنین(ع) رشت دارای بخش های آموزشی، پژوهشی، خوابگاهی و دارالشفا است، ادامه داد: این فاز دارای 22 کلاس درس 50 نفری و چهار کلاس ویژه 200 نفری برای دروس خارج فقه و اصول است.

 

رییس دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان این که این حوزه عظیم زیر نظر مستقیم حجت الاسلام والمسلمین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان ساخته شده و ادامه دارد، گفت: امام جمعه رشت تلاش های بسیاری را در جهت ساخت این مجموعه عظیم حوزوی انجام دادند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0