حرکت درخور تحسین شهرداری آمل در تخریب مغازه درخیابان امام رضا (ع)
28 شهریور 1392 ، دیدگاه 0
حرکت درخور تحسین شهرداری آمل در تخریب مغازه درخیابان امام رضا (ع)

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز :احمد اميرسليماني شهردار آمل با بیان اینکه تخریب یک واحد تجاري واقع در ابتدای بلوار امام رضا (ع) ، نبش رضوان دوم که به عنوان یک معضل اساسی بود و یک واحد مسکونی در منطقه پائین بازار ، جنب حسینیه هدایت تخريب گرديد كه در مجموع مبلغ 3 ميليارد و 540 ميليون ريال غرامت به مالكين پرداخت گرديد گفت : از آنجا که وظیفه عمران و آبادانی هر شهر به عهده شهرداری است ، با توجه به محدودیت های اعتباری شهرداری و حجم نیازهای عمرانی ، مشارکت مردم در این امر کمک موثری در ساخت شهر و ایجاد تسهیلات لازم برای رفاه حال شهروندان مي باشد .

اميرسليماني با اشاره به محدود بودن منابع مالی شهرداری در تملک بيان داشت : اگر شهروندان از امتیازات در نظر گرفته شده در این خصوص استفاده کنند کارها سریعتر انجام می شود .

شهردار آمل ضمن تشکر از مالکین عرصه های فوق و با اشاره به معضل ترافيكي در محله قديمي پائین بازار آمل جنب حسینیه هدایت گفت : تعريض اين خيابان از آرزوهاي ديرينه اهالي اين محله و همچنين دسته هاي عزاداري بوده است .

وي اظهار داشت : این خيابان یكي از مسير هاي تاريخي دسته روي روز عاشورا در آمل است كه به دليل باريك بودن اين خيابان تردد دسته هاي عزاداري را با مشكل مواجه مي كرد که اين تعريض موجب خشنودي شهروندان و عزاداران حسيني نیز شده است و اين اقدام شهرداري به طور قطع مشاركت مردمي را افزايش خواهد داد .

امیرسلیمانی تصريح كرد : موافقت ديگری نیز در ابتدای رضوان دوم صورت گرفت كه طي آن یک واحد تجاری که سال ها در نبش این کوچه واقع شده بود و معضلات ترافیکی و اجتماعی مختلفی را برای اطرافیان ایجاد کرده بود تخریب شد .

شهردار آمل در پايان سخنانش گفت : نگاهی به تغییرات انجام شده در برخی از خیابان ها و کوچه های شهر آمل موید این واقعیت است که در بستر همکاری و همراهی شهروندان زمینه آسایش و رفاه ساکنان منطقه فراهم شده به گونه ای که در اکثر موارد با مشارکت شهروندان بخش عمده ای از مسیرهای تنگ و باريك کوچه پس کوچه ها رفع و با تعریض معابر اقدامات ویژه ای در این خصوص انجام شده است .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0