توکیو میزبان المپیک 2020 شد
17 شهریور 1392 ، دیدگاه 0
توکیو میزبان المپیک 2020 شد
حاضران در اجلاس کمیته بین‌المللی المپیک، شهر توکیو ژاپن را به عنوان نامزد بازی‌های المپیک تابستانی 2020 انتخاب کردند. توکیو که سال 1964 هم میزبان رقابتهای تابستانی المپیک بود، برای دومین مرتبه به عنوان میزبانی بزرگترین جشنواره ورزشی جهان انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکصد و بیست و پنجمین اجلاس کمیته بین‌المللی المپیک IOC که بامداد یکشنبه در بوینس آیرس آرژانتین برگزار شد، برای انتخاب شهر میزبان المپیک سی و دوم که سال 2020 برگزار می‌شود از بین شهرهای توکیو، مادرید و استانبول، بین اعضای کمیته رای‌گیری شد که در نهایت پایتخت ژاپن به عنوان میزبان المپیک 2020 انتخاب شد.

شهر توکیو با نتیجه 60 بر 36 استانبول را شکست داد و به عنوان میزبان بازی‌های المپیک تابستانی 2020 شد. مادرید پیش از این در رقابت با استانبول از دور انتخابات حذف شده بود.

توکیو یک بار در سال 1964 به عنوان میزبان بازی‌های المپیک انتخاب شده بود. این شهر ژاپنی در شرایطی برای میزبانی این بازی‌ها انتخاب شده است که موضوع تشعشعات اتمی نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما مطرح است.

"شینزو آبه"، نخست وزیر ژاپن، در خصوص انتخاب توکیو به عنوان میزبان المپیک 2020 گفت: خیلی خوشحالم. بیش از اندازه خوشحالم. رای ما حاصل انتخاب افرادی است که در کمیته بین‌المللی المپیک حضور دارند و می‌خواهم حمایتم را از آنها اعلام کنم؛ و همچنین مردم جهان.

قرار است در ادامه این اجلاس پیرامون حفظ کشتی در بازی های المپیک تصمیم گیری شود که خبرهای رسیده حالی از آن است که حاضران در این اجلاس با حفظ کشتی موافقت خواهند کرد و در تصمیمی دیگر توماس باخ را به عنوان رئیس جدید کمیته بین المللی المپیک انتخاب خواهند کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0