400 تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی آمل اضافه شد
4 شهریور 1392 ، دیدگاه 0
400 تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی آمل اضافه شد

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل، از اضافه شدن 400 تخت جدید بیمارستانی به ظرفیت بیمارستان‌های موجود و افزایش تعداد تخت های بیمارستانی در این به حدود 800 تخت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حمزه قاسمی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های هفته دولت گفت: بیمارستان تخصصی حدود 200 تخته خوابی دوراهی امامزاده عبداله که مراحل ساخت آن پایان یافته ومراحل تجهیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال انجام است.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده بیمارستان چهارم آمل که دولتی نیز هست به عنوان یک مرکز آموزشی ودرمانی ازسوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران موافقت شده و برای حدود 350نفر تشکیلات اداری آن نیز مصوب شده است.
 
رئیس شبکه بهداشت ودرمان آمل به مراحل پایانی ساخت بیمارستان مجهز وفوق تخصصی با بیش از 200تخت در این شهر، توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی اشاره کرد وادامه داد: هم اکنون بخش " ام آر ای " این مرکز درمانی بهره برداری شده و بخشهای دیگر آن نیز در حال تجهیز است.
 
دکترقاسمی، با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از این تخت های بیمارستانی تعداد تخت‌های بیمارستانی این شهرستان به بیش از 800 تخت در قالب سه بیمارستان دولتی افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: شهرستان آمل هم اکنون ازضریب بالای اشغال تخت های بیمارستانی نسبت به شهرهای دیگر استان برخوردار است وبهره برداری از بیمارستانها ومراکز درمانی دیگر در این شهرستان این مشکل را برطرف خواهد کرد.
 
وی، اهمیت دادن به موضوع بهداشت وروان در جامعه را حائزاهمیت خواند و تصریح کرد: برخی مشکلات اقتصادی و اجتماعی و ناتوانی افراد در مواجه با این مشکلات در تشدید بیماریهای نوظهور روان در افراد تاثیر گذار است.
 
شهرستان آمل حدود 400 هزار نفر جمعیت دارد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0