جزئیات زندگی و تحصیل شهید مستندساز ایرانی
30 مرداد 1392 ، دیدگاه 0
جزئیات زندگی و تحصیل شهید مستندساز ایرانی

عموی «هادی باغبانی» که اخیراً برادرزاده‌اش در سوریه به شهادت رسید، گفت: شهید باغبانی مداحل اهل بیت عصمت و طهارت، پیرو خط امام و عاشق ولایت و رهبری بود.

محمد طاها باغبانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بابلسر اظهار داشت: شهید باغبانی متولد 1362 روستای دار بدین روشن بهنمیر و فرزند سوم خانواده دارای یک خواهر و برادر است.

وی افزود: بعد از تولد هادی، پدرش که کارمند راه‌آهن بوده به بندر ترکمن منتقل  می‌شود و هادی تا 6 سالگی در بندر ترکمن بوده است.

باغبانی افزود: بعد از 6 سال، پدر هادی به دلیل شرایط کاری به فیروزکوه منتقل شده و هادی درسش را در فیروزکوه ادامه می‌دهد.

وی بیان داشت: بعد از پایان دوره متوسطه، هادی رشته حسابداری در دانشگاه فنی کرج پذیرفته می‌شود اما بعد از مدتی تغییر رشته داده و مدرک کارشناسی در رشته ارتباطات اجتماعی را از دانشگاه بوعلی تهران اخذ می‌کند.

باغبانی بیان داشت: زمانی که پدر هادی به درجه بازنشستگی نائل شد به اتفاق خانواده به بابلسر عزیمت می‌کند اما هادی برای کار و تحصیل در تهران ماند.

وی تصریح کرد: هادی چهار سال قبل با دختری از خانواده متدین ازدواج می‌کند که حاصل این ازدواج دختر سه ساله به نام رضوانه است.

باغبانی درباره چگونگی خبر شهادت هادی بیان داشت:  زمانی که هادی برای تهیه فیلم مستند به سوریه رفته بود پدر و مادرش در تهران نزد عروس‌شان بودند تا هادی از سفر برگردد.

وی تصریح کرد: روز گذشته از سپاه بابلسر با من تماس گرفته و خبر شهادت هادی را دادند، من هم  این خبر را به برادر و خانواده‌اش دادم.

عمومی شهید باغبانی که به شدت می‌گریست و به دلیل تالم روحی چندان قادر به صحبت نبوده است، افزود: امیدواریم دردانه سه ساله امام حسین (ع) مرهم دل رضوانه و خانواده ما باشد.

باغبانی بیان داشت: شهادت در راه احیای دین و اسلام برای ما عزت و افتخار است چرا که معتقد هستیم شهدا زنده، ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، شهید هادی باغبانی مستندساز ایرانی اهل دیار ولایتمدار مازندران که در سوریه به شهادت رسید قرار است هشت صبح فردا از میدان سپاه بابلسر به سمت امامزاده ابراهیم این شهر تشییع شود.

شهید هادی باغبانی مستندساز ایرانی که از ابتدای نبرد سوریه به همراه  مستندسازان ایرانی برای ثبت دقیق جنایات سلفی‌ها و تکفیری‌ها در این کشور حضور پیدا کرده بود در آخرین جنایت گروه‌های تروریستی مخالفان حکومت بشار اسد به شهادت رسید.

«هادی باغبانی» خبرنگار و مستندساز ایرانی در درگیری‌های مناطق حاشیه‌ای دمشق توسط تروریست‌های تکفیری جبهه النصره به شهادت رسید.

مراسم تشییع پیکر هادی باغبانی امروز از ساعت 11 در محله حکیمیه تهران، خیابان سازمان آب، مسجد امام رضا(ع) برگزار می‌شود که پس از تشییع در تهران از ساعت هشت صبح فردا در بابلسر تشییع می‌شود

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0