كي‌روش با مارادونا دیدار کرد/ ديدار دوستانه ايران با امارات 29 فروردين در دوبي
13 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
كارلوس كي‌روش در طول سفر خود به امارات علاوه بر قطعي كردن يك بازي دوستانه با تيم ملي فوتبال اين كشور، ديداري هم با مارادونا داشت و درباره آخرين وضعيت خلتعبري با او صحبت كرد.

هوشنگ مقدس،نماينده فدراسيون فوتبال ايران در امارات در گفتگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره سفر سرمربي تيم ملي فوتبال به امارات توضيح داد: كارلوس كي‌روش روز يكشنبه از تهران به دوبي رفته بود. او در دوبي در باشگاه ايرانيان اقامت داشت و در مدت حضورش در اين شهر ديداري با يوسف سركال، رئيس كميته انتقالي فدراسيون فوتبال امارات داشت كه آنها در اين ديدار درباره برگزاري يك بازي دوستانه با هم صحبت كردند.

وي افزود: طبق توافق طرفين قرار شد تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و امارات روز 23 فروردين (17 آپريل) ديداري دوستانه در دوبي برگزار كنند.

 

**‌* ديدار کی روش با سرمربی الوصل در دوبي

 

مارادونا خطاب به كي‌روش: خلعتبري را هروقت بخواهيد به ايران مي دهيم

همچنين كي‌روش در مدت زمان اقامت كوتاه خود در دوبي ديداري با ديگو مارادونا سرمربي كنوني الوصل امارات داشت تا درباره آخرين وضعيت محمدرضا خلعتبري ملي‌پوش ايراني اين تيم با يكديگر صحبت كنند. در اين گفت‌وگو مارادونا از حضور خلتعبري در تيم ملي ايران استقبال كرد و خطاب به كي‌روش گفت: خلعتبري بازيكن خوب و توانمندي است. از اينكه او در تيم ملي ايران بازي مي‌كند خيلي خوشحالم. من ايران و تيم ملي اين كشور را دوست دارم. آرزو دارم روزي به ايران سفر كنم و حتي دوست دارم روزي سرمربي تيم ملي ايران شوم اما در حال حاضر ايران سرمربي بزرگي مثل شما دارد و حالا ديگر فرقي نمي‌كند كه كدام يك از ما سرمربي اين تيم باشيم!

سرمربي آرژانتيني الوصل در ادامه صحبت‌هايش با كي‌روش گفت: شما هر زمان خلتعبري را بخواهيد من او را در اختيارتان قرار خواهم داد. حتي اكر اردوهاي ايران در خارج از روزهاي فيفا دي باشد. براي من موفقيت الوصل مهم است اما تيم ملي ايران بازي‌هاي مهمي را در پيش دارد و از اينكه خلعتبري بتواند به تيم ملي كشورش كمك كند استقبال مي كنم.

 

*** سفر به لبنان و تماشاي ليگ اين كشور

 

كي‌روش چهارشنبه امارات را به مقصد لبنان ترك كرد تا بازي تداركاتي تيم ملي اين كشور را مقابل مصر تماشا كند اما اين بازي لغو شد و روز جمعه ديدار تيم‌هاي الصفاء و طرابلس را در چارچوب ليگ لبنان از نزديك تماشا كرد.

 

*** سفر كي‌روش به اروپا براي صحبت با چند بازيكن ايراني‌الاصل

 

سرمربي تيم ملي سپس به دوبي بازگشت و ديروز شنبه (31 مارچ) عازم فرانكفورت شد. كي‌روش ابتدا كار يك بازيكن ايراني را كه در ليگ دسته دوم آلمان توپ مي‌زند زير نظر مي‌گيرد و پس از آن قرار است به بلژيك برود و با رضا قوچاني بازيكن ايراني‌الاصل باشگاه سنت ترويدن اين كشور ديدار و گفت‌وگو كند. گفته مي‌شود قوچاني همانند اشكان دژاگه مشكل سربازي دارد و قرار است كي‌روش نگراني‌هاي اين بازيكن را براي بازي در تيم ملي مرتفع سازد. همچنين سرمربي پرتغالي تيم ملي پس از آن به هلند مي‌رود تا بازي حميد زرباف را كه در ليگ اين كشور توپ مي‌زند زير نظر بگيرد.

 

*** ديدار با دو بازيكن ايراني در ليگ سوئد

 

كي‌روش پس از آن با سفر به سوئد عملكرد دو بازيكن ايراني كه در ليگ اين كشور شاغل هستند را ارزيابي می كند. امين نظري و آرش بيات دو بازيكني هستند كه كي‌روش آنها را زير نظر خواهد گرفت.

به گزارش ايسنا، كارلوس كي‌روش پس از پايان سفر خود به اروپا 11 آپريل (23 فروردين) به ايران بازمي‌گردد تا يكي، دو روز پس از آن اردوي تيم ملي را براي ديدار دوستانه با تيم ملي امارات زير نظر بگيرد. پیش از این رسانه های نیجریه ای از قطعی شدن دیدار ایران و نیجریه در روز سی فروردین خبر داده بودند.

در شرایطی سرمربی تیم ملی به گفته مقدس با برگزاری دیدار برابر امارات موافقت کرده که استقلال، پرسپولیس و سپاهان سه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در روزهای بیست و نهم و سی فروردین درگیر این بازیها هستند و نمایندگان امارات هم باید دیدارهایشان در لیگ قهرمانان آسیا را در همین روزها برگزار کنند. ضمن اینکه طبق برنامه هفته سی و یک لیگ برتر باید در روزهای یکم، دوم و سوم اردیبهشت برگزار شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0