360سوادآموز آملي دوره‌ تحكيم سوادآموزي را گذراندند
12 مرداد 1392 ، دیدگاه 0
مدير آموزش و پرورش شهرستان آمل :.360سوادآموز آملي دوره‌ تحكيم سوادآموزي را گذراند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز :حميد محمد نسب  با بيان اين كه 360 سوادآموز آملي دوره‌ تحكيم سوادآموزي را گذراندند اظهار كرد: دوره تحكيم دوره پيشگيري از بازگشت به بي‌سوادي است.

وي با اعلام برگزاري جلسه توجيهي دوره تحكيم سوادآموزي اظهار داشت: ايجاد ارتباط ميان سوادآموزان و آموزش مهارت‌هاي اساسي زندگي و هميشگي شدن يادگيري از اهداف اين دوره به شمار مي‌رود.

مدير آموزش و پرورش شهرستان  آمل با تاكيد بر اين كه دوره تحكيم به ميزان 70 ساعت حضوري و 130 ساعت غيرحضوري برگزار شد، گفت: اين دوره به ميزان 35 جلسه براي 30 نفر از آموزش‌دهندگان و 360 سوادآموز صورت گرفت.

وي تصريح كرد: دوره تحكيم به منظور تثبيت خواندن و نوشتن و تعميق روخواني قرآن و مهارت حساب كردن برگزار شده است.

مدير آموزش و پرورش آمل با اشاره به اينكه الگوي برنامه‌اي در آموزش و پرورش، سند تحول بنيادين به شمار مي‌رود، تاكيد كرد: براي تحقق اهداف سند تحول بنيادين، همه برنامه‌هاي مدارس در اين راستا تدوين و اجرايي مي‌شود.

حميد محمدنسب با بيان اين كه استفاده از روش‌هايي به منظور تغيير نگرش به مدارس در اهداف پژوهشي و تربيتي سند تحول بنيادين قرار دارد، افزود: بر اساس اين رويكرد بايد تلاش كنيم تا دانش‌آموز و معلم بيشترين تمايل را به حضور در مدرسه داشته باشند.

اين مسئول با تاكيد بر اين كه دانش‌آموزان بايد در امر آموزش مشاركت فعال داشته باشند، يادآور شد: تشكيل گروه‌هاي آموزشي در پايه‌ها و كلاس‌هاي مختلف با حضور دانش‌آموز موجب نمايان شدن استعداد فردي و تمايل به تحقيق و پژوهش در دانش‌آموزان مي‌شود.

وي بهره‌گيري از تجربيات ديگران و به روز بودن اطلاعات مديران را از ضروريات دانست و گفت: همفكري افراد با يكديگر در ميان مديران و معلمان و شوراي آموزگاران، سبب پيشبرد امور آموزشي و تربيتي مدرسه مي‌شود.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0