علی‌اکبر متکان: روز قدس نماد مبارزه با سازشگری با استکبار است
12 مرداد 1392 ، دیدگاه 0
علی‌اکبر متکان: روز قدس نماد مبارزه با سازشگری با استکبار است

معاون مالی و اداری و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: روز قدس نماد مبارزه با هرگونه سازشگری با استکبار و رژیم صهیونیستی است.

علی‌اکبر متکان معاون مالی و اداری و مدیریت منابع وزارت علوم در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: روز قدس امتحانی برای ما مسلمانان است که ببینیم چقدر برای اعتقاداتمان پای عمل داریم.

وی افزود: بیت‌المقدس قبله اول مسلمین است و همین روز تکلیف ما را برای پایبندی به قبله اولمان مشخص می‌کند.

متکان با اشاره به یادگار ماندن روز قدس از امام خمینی(ره) تاکید کرد: امام با این ابتکار روز قدس را برای تمامی دوره‌ها به یادگار گذاشت و حالا پس از سال‌ها این روز به نمادی برای اعلام برائت و بیزاری از استکبار جهانی تبدیل شده است.

معاون مالی و اداری و مدیریت منابع وزارت علوم در ادامه تاکید کرد: نکته مهم دیگری که در راهپیمایی روز قدس اهمیت پیدا می‌کند این است که مسلمانان جهان در این تظاهرات حمایت خودشان را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند و از سوی دیگر سازشگری مسئولان دولتی فلسطین را برای مذاکره با رژیم صهیونیستی محکوم می‌کنند.

متکان خاطرنشان کرد: در ایران نیز تجربه چندین‌ساله دولت‌های قبلی نشان داده که هر دولتی که به دنبال سازش با بیگانگان باشد محکوم به شکست است و مردم تنها عملکرد دولت در چارچوب آرمان‌های امام و رهبری را تائید خواهند کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0