حجت الاسلام یعقوبیان: انفاق نشانگر ایمان و تقوای انسان است
2 مرداد 1392 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام یعقوبیان: انفاق نشانگر ایمان و تقوای انسان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام ابراهیم یعقوبیان، محقق و استاد حوزه و دانشگاه بعد از ظهر امروز در سلسله جلسات راهکارهای تحقق توسعه اقتصادی که در مسجد امام رضا(ع) برگزار شد با بیان این که برای رفع فقر در جامعه همه مردم و هم مدیران مسؤولیت دارند، گفت: یکایک مردم باید برای رفع فقر در جامعه تلاش کنند و شریعت مقدس اسلام قوانینی را وضع کرده که از جمله آن بحث ادای حقوق واجبات مالی و نفقات است.

 

وی با اشاره به این که انفاق نشانگر ایمان و تقوای انسان است و معلوم می شود که انسان به خدا و قیامت علاقه دارد، بیان داشت: قرآن کریم در آیات فراوانی مسأله انفاق را مطرح کرده است.

 

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این که اگر مؤمنی احساس نیاز کرد نباید از او غافل شده و باید یاریگرش باشیم، خاطرنشان کرد: پاسخ به نیاز مؤمن از ثواب والایی برخوردار است که متأسفانه معلوم نبوده ما چگونه دین را فهمیده ایم.

 

حجت الاسلام یعقوبیان ادامه داد: انسان ها نباید نسبت به دردهای اجتماعی غافل بوده و باید در برآوردن نیاز های مومنان از یک دیگر سبقت بگیرند.

 

وی با بیان این که انسانی که می خواهد با تقوا و مؤمن باشد باید در راه خدا انفاق کند، ادامه داد: اگر می خواهیم یاریگر دیگران باشیم باید به آنان شخصیت داده و حرمت شان را حفظ کنیم.

 

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این که انسان باید در بحث انفاق به نیازمندان اهل بیت معصومین(ع) را الگوی خود قرار دهد، خاطرنشان کرد: انسان باید در تلاش باشد تا از بهترین ها که مرغوب و حلال است انفاق کند.

 

حجت الاسلام یعقوبیان با بیان این که در قیامت گردنه سختی است که همه باید حساب پس دهیم و چنان اسیر زندگی شده ایم که تعالیم قرآنی را در زندگی اجرا نکرده و تنها در مجالس ترحیم خوانده می شود، ادامه داد: خداوند منان در سرای آخرت از ما می پرسد که در روزهای تنگدستی که عده ای نان شب نداشتند آیا به فکر گرسنگان بودید که باید جواب دهیم.

 

وی با اشاره به این که آسمان و زمین برای خدا بوده و آن چه داریم حضرت حق داده است که به ما می گوید آن چه به شما داده ایم انفاق کنید، خاطرنشان کرد: رزق و روزی ما از خداوند منان می آید و اگر حضرت حق نخواهد روزی به دست ما نخواهد رسید.

 

استاد حوزه و دانشگاه در پایان گفت: اعمال و انفاق ما نباید با منت بوده که در این صورت آثار آن نابود می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0