حجت الاسلام ابراهیمیان: نعمت های الهی نباید ما را از مدار انسانیت خارج کند
2 مرداد 1392 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام ابراهیمیان: نعمت های الهی نباید ما را از مدار انسانیت خارج کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام سید یوسف ابراهیمیان، استاد حوزه و دانشگاه بعداز ظهر امروز در سلسه جلسات شرح حدیث معراج که در مسجد سادات نیاکی برگزار شد با بیان این که بعضی از افراد در قیامت در امنیت بوده و حتی نگران از حساب هم نیستند، گفت: صابران، سابقان و فقرا بدون حساب وارد بهشت شده و از جایگاه ارزنده ای برخوردارند.

 


وی با اشاره به این که در سیره رسول گرامی اسلام و آموزه های دینی به شدت درخواست از دیگران مذمت شده است، بیان داشت: بسیاری از انسان ها ظرفیت و شخصیت دارایی ندارند مگر آن که تربیت درست دینی شوند.

 


استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: گروهی از فقرا به خزائن نامتناهی الهی وصل شده اند که کرامتی از الطاف پروردگار متعال است.

 


حجت الاسلام ابراهیمیان با بیان این که انسانی که ظرفیت داشته باشد می تواند فقر و غنا را تحمل کند، بیان داشت: خداوند منان فرمود فقرا دوست من بوده و شما تلاش کنید تا آن ها را دوست بدارید.

 


وی با تاکید بر این که خداوند منان انسان را امتحان می کند تا به او بفهماند آن چیزی که شما فکر می کنید در وجود شما قرار ندارد، خاطرنشان کرد: انسان بصیر فریب ظاهر امور را نخورده و دقت و تدبر را در برنامه های خود قرار دارد.

 


امام جمعه سابق آمل با بیان این که در امتحان الهی شخصیت افراد شناخته می شود، گفت: برخی از ادبیات ما مشکل دارد که باید در جامعه نسبت به اصلاح فرهنگ تلاش شود.

 


استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این که عقل یار خوش انسان بوده که باید از آن به بهترین نحو ممکن استفاده شود، ادامه داد: اگر مردم به ما اعتماد کردند دلیل نمی شود از آن ها سوء استفاده کنیم و باید در تلاش باشیم تا این اعتماد را حفظ کنیم.

 


حجت الاسلام ابراهیمیان با اشاره به این که خداوند منان نعمت های فراوانی به ما داده است که باید شاکر آن باشیم، بیان داشت: موقعیت هایی در زندگی انسان پیش می آید که نباید خودمان را گم کرده و باید در راستای تقرب الی الله گام برداریم.

 


وی با بیان این که فقرایی که ارادت به آن ها تقرب به خدا است اگر چیزی را از دست دادند ماتم نگرفته و آن چه که خدا به آن ها داده است خوشحال نمی شوند، گفت: نعمت های الهی نباید ما را از مدار انسانیت خارج کند که در این صورت جزو ضعیف ترین افراد هستیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0