رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل :مقدمات راه اندازی بنیاد آمل شناسی در مازندران فراهم شد
2 مرداد 1392 ، دیدگاه 0
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل :مقدمات راه اندازی بنیاد آمل شناسی در مازندران فراهم شد

محمد محمدی گفت: با موافقت و مصوبه اعضای بنياد فرهنگ آمل، مقرر شد، این بنیاد در روز 29 مرداد ماه به صورت رسمی در مجتمع فرهنگي و هنري ولي عصر(عج) اين شهرستان راه اندازی شود.

وی افزود: رسالت و هدف اصلي از راه اندازی بنیاد آمل شناسی، حفظ و نگهداشت ميراث فرهنگي شهرستان و اشاعه و ترويج فرهنگ بومي و ارزشي است.

محمدی یادآورشد: اين بنیاد به ترتيب اولويت براي کارهاي پژوهشي و تحقيقاتي، برگزاري همايش ها و مراسم های مرتبط بوده و در نهايت برای تحقق کامل اين اهداف نيازمند همراهي، مساعدت و پشتکار مسئولان شهری و استانی و اعضا در کميته هاي متعدد است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل، از فراهم شدن مقدمات راه اندازی بنیاد فرهنگ آمل (مرکز آمل شناسی) با عضویت مفاخر ومشاهیر این شهرستان در مرداد امسال خبر داد.

محمدی افزود: تاکنون هفت جلسه مراحل راه اندازی بنیاد آمل شناسي با حضور پيشکسوتان و نخبگان این شهرستان در مجتمع فرهنگي و هنري ولي عصر (عج) ارشاد برگزار و مصوبه های خوبی داشته است.

وی افزود: در راستاي تشکیل بنیاد آمل شناسي، تاکنون کميته هاي متعددي شامل کميته زبان و ادب فارسي، پشتيباني، علمي فرهنگي، فرهنگ و ادبيات بومي، نجوم و اساطير، مطالعات محيطي، تاريخ و مشاهير، ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي، حقوقي، عمران و شهرسازي، هنر، مردم شناسي، زبان ادب و معارف اسلامي، مطبوعات و رسانه، موسيقي، ورزش، فرهنگي هنري، بانوان  تشکيل شده است.

 


 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0