حجت الاسلام هادی یوسفی زاده:مهمترین هدف روزه تقوای الهی است
26 تیر 1392 ، دیدگاه 0
مهمترین هدف روزه تقوای الهی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز :حجت الاسلام یوسفی زاده استاد حوزه علمیه آمل در جمع پرسنل شهرداری آمل دركلاس درس هايي از قرآن و تفسیر دعای روزهای ماه مبارک رمضان در نمازخانه شهرداري برگزار می شود گفت : انس با قرآن تكليف همه ماست ، ماه مبارك رمضان ، بهار قرآن است و بنابراين بايد از اين فرصت طلايي براي ترويج بيشتر اين كتاب آسماني استفاده كرد .

وی خاطر نشان كرد : اميدواريم در اين ماه بتوانيم بيش از پيش با روزه‌داری ، عبادت و ديگر فعاليت‌های خداپسندانه گامی به خداوند نزديك‌تر شده و رضايت حق تعالی را جلب كنيم .

حجت الاسلام یوسفی زاده مهمترین هدف روزه را تقوای الهی دانست و گفت : روزه شهوت و غضب انسان را کاهش داده و باعث تقـوای الهـی به معنی حفـظ کردن می شود ، حفـظ کردن گوش و چشم و زبان و سایر جـوارح بدن از آنچـه خداوند نمی پسندد

وی همدردی با فقرا ، یاد تشنگی و گرسنگی روز قیامت و تقویت اراده را از جمله فواید روزه برای انسان برشمرد .

وی بیان داشت : روزه وسيله‌اي براي تنبيه و تهذيب نفس است از اين رو، خداوند آن را براي بهبود عميق روابط اجتماعي داير نموده، در قرآن به كاربرد روزه درد و مورد قصاص و كفاره مي‌پردازد.

استاد حوزه علمیه آمل اظهارداشت : انساني كه به حقايق روزه دست يافته، به قرب و معرفت الهي نايل مي‌شود و خدا هيچ مانعي بين او و خود قرار نمي‌دهد كه اين مقام دوستان خداوند است.

لازم بذكر است این کلاس تا پايان ماه مبارك رمضان هر روز بعد از نماز ظهر و عصر توسط حجت الاسلام یوسفی زاده برگزار خواهد شد كه ضمن تفسیر دعای روزهای ماه مبارک رمضان و مبانی اخلاقی قرآن کریم به زوایای مختلف ماه مبارک رمضان و تاثیر آن بر کردار ، گفتار و پندار انسان اشاره خواهد شد .

 


 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0