برداشت 4000 تن گیلاس از باغات لاریجان
20 خرداد 1392 ، دیدگاه 0
بخشدار لاریجان آمل خبرداد:برداشت 4000 تن گیلاس از باغات لاریجان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز :ولی محمد فضلی با اشاره به آغاز برداشت گیلاس در استان، گفت: پیش بینی می شود چهار هزار تن گیلاس از باغات این بخش برداشت شود.اظهار داشت: پیش بینی می شود،  امسال حدود هزار تن گیلاس از باغ های لاریجان آمل برداشت و به بازارهای مصرف در سراسر کشور عرضه شود.

وی افزود: به علت شرایط نا مناسب آب و هوایی در اوایل فصل بهار و سرمازدگی در زمان شکوفه دهی درختان گیلاس، متاسفانه سطح تولید این محصول امسال در بخش لاریجان در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

فضلی با اشاره به اینکه این بخش هم اکنون بیشترین سطح زیرکشت و تولید گیلاس در سطح شمال کشور را دارد، تصریح کرد: در سالهای اخیر سطح زیرکشت درختان سیاه ریشه به خصوص کشت گیلاس در بخش لاریجان رو به افزایش بوده است.

وی با بیان اینکه اراضی شیبدار بخش لاریجان آمل با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و خاک حاصلخیز برای کشت درختان سیاه ریشه منسب است، افزود: حدود هشت هزار هکتار اراضی کشاورزی در بخش کوهستانی لاریجان آمل وجود دارد، که در حدود پنج هزار هکتار آن درختان سیاه ریشه گیلاس، گردو، سیب، هلو و شلیل کشت و تولید می شود.

بخشدار لاریجان آمل از آغاز برداشت گیلاس از سطح باغ های درختان سیاه ریشه این بخش خبر داد.

فضلی گفت: هم اکنون برداشت بهاره گیلاس از سطح حدود چهار هزار هکتار از باغات سیاه ریشه لاریجان آمل آغاز شده و تا نیمه نخست تیر ماه ادامه دارد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0