بررسي نقش حضرت زينب (س) در حفظ مکتب اهل بيت (ع)
8 فروردين 1391 ، دیدگاه 0
گزارش واحد مرکزي خبر از دمشق ؛ در اين نشست که با اهتمام رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سوريه در مرکز مطالعات و پژوهش هاي آستان مقدس حرم مطهر حضرت زينب (س) برگزار شد ، دو تن از استادان حوزه و دانشگاه درباره نقش حضرت زينب کبري (س) و ويژگيهاي شير زن کربلا که با صلابت در برابر ستمگران ايستاد و از حق دفاع کرد، سخنراني کردند.

برپايه اين گزارش ، شيخ سامر عبيد استاد حوزه امام خميني (ره) از نقش حضرت زينب (س) در پيام رساني نهضت امام حسين (ع)، آن حضرت را مظهر استقامت در برابر ظالمان و نيز او را الگوي فداکاري و جانفشاني و ثبات بر مواضع در دفاع از حق در برابر باطل توصيف کرد.
وي با اشاره به اينکه شيرزن کربلا پرچمدار قيام امام حسين (ع) و سفير اخلاق و عقيده امام سوم شيعيان بود، افزود، صلابت ايشان در برابر ستمگران، انديشه مقاومت در ميان مسلمانان را تا ابد تثبيت کرد که امروز نتايج آن را به وضوح در پيروزي رزمندگان مقاومت حزب الله لبنان و اقتدار جمهوري اسلامي ايران مي بينيم .
اين استاد حوزه امام خميني (ره) در سوريه در پايان با اشاره به اينکه حضرت زينب (س) با وجود همه سختيها و رنجها، با اراده و ايمان توانست توطئه يزيد ملعون حاکم مستبد و ظالم آن زمان را افشا کند و جهت تاريخ را دگرگون سازد ، خاطرنشان کرد، بايد از مکتب اين شيرزن درس عبرت بگيريم و بياموزيم که راز پيروزي در سايه اراده ، ايمان و همدلي است.
همچنين شيخ "محمد فليون" از استادان دانشگاه الهيات دمشق از حضرت زينب (س) به عنوان عصاره و چکيده همه خصوصيات و ويژگي هاي خاندان عصمت و طهارت ياد کرد و افزود : بحرانهايي که حضرت زينب (س) در زندگي خود با آن مواجه شد، کمتر شخصيت بزرگي هم مي توانست تحمل کند، اما ايشان قهرمانانه مقاومت کرد.
وي گفت : آن حضرت اسوه علم ، عقل ، تدبير و صبر در وجود خود جمع کرده بود و از اين جهت لقب عقيله بني هاشم زيبنده توصيف ايشان است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0