برداشت 22 هزار تن توت فرنگی از اراضی باغی آمل
28 اردیبهشت 1392 ، دیدگاه 0
برداشت 22 هزار تن توت فرنگی از اراضی باغی آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز :

سید مرتضی امینی با اشاره به آغاز برداشت توت فرنگی در شهرستان، پیش بینی کرد: 22 هزار تن توت فرنگی از اراضی باغی آمل برداشت شودگفت :سطح زیر کشت توت فرنگي در این شهرستان را بيش از 22 هکتار اعلام کرد و گفت: امسال عملکرد تولید 2.8 تن توت فرنگی در هکتار برای کشاورزان آملی است.

وی، ارزش ريالي توت فرنگی های قابل برداشت دراین شهرستان را امسال بیش چهار ميليارد و 75 ميليون ريال برای حدود 36 بهره بردار این شهرستان اعلام کرد.

امینی اضافه کرد: امسال کشاورزان آملی در اراضی خود ارقام توت فرنگی از نوع تجاري کاماراسو ، سلوا و پاجرو و ارقام محلي کشت کردند.

وی، شهرستان آمل را به لحاظ برخورداری مستعد خاک جلگه اي و شرايط مناسب آب و هوايي از مناطق حاصلخيز برای توليدات گياهي از جمله توت فرنگی دانست.

مدیر جهاد کشاورزی آمل ادامه داد: توت فرنگي از جمله میوه هایي بوده که از حدود نيم قرن گذشته پرورش اقتصادي و تجاري آن به عنوان ميوه نوبرانه در این شهرستان آغاز شد.

امینی یادآورشد: توت فرنگی سرشار از پتاسیم، ویتامین ث و فولیک اسید بوده و برای تقویت حافظه، رشد استخوان، استحکام دندان، بیماران قلبی و روماتیسم بسیار مفید است.

مدیرجهاد کشاورزی آمل، از آغاز برداشت میوه توت فرنگی از سطح مزارع این شهرستان با پیش بینی افزایش تولید این محصول نسبت به کشت پارسال خبر داد.

امینی گفت: پیش بینی می شود امسال کشاورزان آملی بیش از 204 تن توت فرنگي از مزارع این شهرستان برداشت کنند.

وی افزود: از روزهای گذشته کشاورزان آملی برداشت میوه توت فرنگی را از سطح مزارع این شهرستان آغاز کرده و پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری نیز ماه آینده ادامه داشته باشد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0