مراسم تجلیل از اساتید برتر مؤسسه آموزش عالی غیردولتی آمل برگزارشد
22 اردیبهشت 1392 ، دیدگاه 0
مراسم تجلیل از اساتید برتر مؤسسه آموزش عالی غیردولتی آمل برگزارشد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز :مراسم تجلیل از اساتید برتر موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی آمل با حضور مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه مازندران ، روسای دانشگاهها  ،مراکز آموزش عالی ، معاون اداری ومالی  شهرداری ، اعضای شورای اسلامی شهر ، اساتید ومهمانان در تالار اریکه آریائی برگزارشد .

دراین مراسم دکتر ابراهیم صالحی عمران ریاست موسسه با اشاره به اینکه آمل یکی از شهرهای کشور است که نخستین دانشگاه در آن تأسیس شده و در سالیان دور نظامیه در آن پابرجا بود گفت : مؤسسه آموزش عالی غیردولتی آمل از سال 84 فعالیت خود را در دو رشته کاردانی کامپیوتر و حسابداری آغاز کرد و هم‌اکنون دارای 25 رشته تحصیلی با جمعیت دانشجویی حدود دو هزار و 500 نفر است.

وی افزود : در این مؤسسه 160 نفر اعضای هیئت علمی مشغول به کار هستند و حدود یک‌هزار و 900 نفر نیز فارغ‌التحصیل تحویل جامعه دادیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان در هشت رشته کاردانی، هفت رشته کارشناسی ناپیوسته و پنج رشته کارشناسی پیوسته در این مرکز مشغول تحصیل هستند، بیان داشت : مجوز فعالیت دو رشته کارشناسی ارشد نیز برای این مرکز أخذ شده است

صالحی عمران درخصوص توسعه این موسسه یادآورشد : برنامه توسعه‌ جامع پنج ساله‌ای را تقدیم وزارت علوم و تحقیقات شد که طی 5 سال آینده چیزی درحدود 5 هزار دانشجو دررشته های عمران ، الکترونیک ، کامپیوتر ، گرایش های فنی ومهندسی ورشته های علوم انسانی خواهیم داشت

موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی آمل با بیان اینکه ما دردانشگاه بعداز انقلاب شاهد گسترش کمی داشگاهها در سطح کشور بودیم اضافه کرد : باید سرمایه‌های فرهنگی و ارزشی دانشگاه‌ها تقویت شود چراکه میانگین سواد دانشگاه‌ها در حد متوسط است که زیاد خوشایند نیست که البته نتیجه گسترش کمی و بازاری دیدن آموزش عالی را شامل می‌شود.

وی بیان داشت : خلاء دردانشگاههای کشور رنج می برد خلا ء حمایت  های فرهنگی ، اجتماعی  وفرهنگی از سوی نهادهای اجتماعی است و سرمایه هلای فرهنگی دانشگاهها چندان قوی نیست وافزاد صاحب نظر وخبره کمتر دردانشگاهها دیده می شود وباید درتربیت دانشجویان یم تجدید نظر اساسی صورت گیرد .

صالحی عمران اظهارداشت : باتوجه به استقبال دانشجویان جهت تحصیل دراین موسسه با همکاری همه عزیزان خصوصا اعضای شورای اسلامی شهر وشهرداری پروژه جدید ساختمان موسسه در 1500متر مربع درحال احداث می باشد که عنقریبا افتتاح وبه بهره برداری خواهدرسید .

وی در پایان تصریح کرد: هم‌اکنون دانش و اطلاعات به شدت در حال افزایش است ولی شناخت به شدت در حال کاهش است، دانشجویان هم‌اکنون ضعف تحلیل و ضعف شناخت دارند که نمونه آن تصمیم‌گیری هیجانی است.

حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه مازندران دراین مراسم  گفت : مازندران خاستگاه عالمان، فقها و شخصیت‌های بزرگ علمی است و آمل نیز در بین شهرهای این استان در علم و اندیشه زبانزد است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون وجود علامه آیت‌الله حسن‌زاده آملی و آیت‌الله جوادی آملی که از عالمان بزرگ عالم بشریت از افتخارات ایران اسلامی هستند، ابراز داشت: باید همیشه قدردان این بزرگان و علما باشیم و از محضر آنها درس بیاموزیم.

حجت الاسلام حسینی با بیان این که رسالت معلمی ایجاد فن آموزشی و قدرت تجزیه و تحلیل است که باید به دانشجویان  منتقل شود، ادامه داد: ما باید تلاش علمی خود را بالا ببریم و تنها به این بسنده نکنیم که به دنبال رتبه علمی باشیم بلکه باید علم را تبدیل به فن کرد تا از آن بهره برداری ارزنده ای صورت گرفته و بر سر سفره مردم باشد.

 مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه مازندران با تاکید بر این که معلمی ماندگار خواهد ماند که در متد آموزشی فن را پرورش دهد، گفت: در نظام آموزشی، تعلیم و تربیت دو بال ارزنده است که هر دو روح معنویت گرایی را دارا است.

 حجت الاسلام حسینی ادامه داد: امروز دنیای استکبار جهانی به خاطر مقابله با انقلاب اسلامی یک تفکر سلفی را در منطقه حجاز به نام وهابیت راه اندازی کرده است که با آن آدم کشی را ایجاد کردند.

 وی با بیان این که همه بودجه نظامی آمریکا برابر کل بودجه نظامی دنیا است، بیان داشت: استکبار جهانی با همه تجهیزات خود در مقابل بیداری اسلامی درمانده شد و با کمک سلفی ها قبر حجربن عدی که محرم اسرار امام علی(ع) بود را تخریب کرد.

 مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه مازندران با اشاره به این که همه شخصیت ها جاودانه هستند و اجساد آنان هم سالم می ماند، ادامه داد: حجربن عدی یکی از آن شخصیت ها بود که در زمان خودش و در راه ولایت و رهبری جامعه جانانه دفاع کرد و امروز هم جاودانه خواهد ماند.

 حجت الاسلام حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که انتخابات امسال باید بهتر از گذشته برگزار شود، گفت: باید همه در زیر پرچم ولایت در راهی قدم بگذاریم تا حماسه عظیمی از ملت بصیر و ولایت مدار ایران اسلامی شکل گیرد.

 وی بر ضرورت فراهم کردن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات آتی از سوی متولیان امر تأکید کرد و گفت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده همه باید تلاش کنند تا شاهد خلق حماسه ای عظیم در کشور باشیم.

 مسؤول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه مازندران ملت بزرگ ایران اسلامی را مردمی حماسه آفرین معرفی کرد و افزود: این ملت بزرگ در سه دهه اخیر در صحنه های مختلف به ویژه انتخابات حضوری بی نظیر و حداکثری داشتند.

 حجت الاسلام حسینی حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات پیش رو را بسیار مهم و حیاتی ارزیابی کرد و ادامه داد: مشارکت گسترده مردم در انتخابات می تواند جایگاه نظام اسلامی در عرصه جهانی ارتقا دهد

درپایان به اساتید برتر موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی آمل لوح هدایای برسیم یادبود اهدا شد

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0