پیرترین داوطلب شوراهای کشور آملی است
5 اردیبهشت 1392 ، دیدگاه 0
پیرترین داوطلب شوراهای کشور آملی است

فرماندار آمل گفت: پیرترین داوطلب شوراهای اسلامی کشور اهل شهرستان آمل است.

 

یدالله اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بیشترین تعداد دواطلبان مربوط به شهر آمل با 178 نفر بوده است، افزود: در مجموع هزار و 762 نفر در سطح روستاهای برای شوراهای اسلامی روستاها ثبت نام کردند.

وی افزود : حوزه شهر آمل از هفت نفر فعلی به 13 نفر وارد شورای اسلامی خواهند شد و در چهار شهر دیگر این شهرستان، پنج نفره خواهد بود.

فرماندار آمل با بیان اینکه زمان ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از نیمه دوم اردیبهشت ماه است، گفت: ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری در محل وزارت کشور می باشد و امور اجرایی و تعیین هیات های اجرایی توسط فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور انجام می شود.

اکبرزاده ادامه داد: زمان تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری از دوم خرداد ماه سالجاری به مدت 20 روز است و تبلیغات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز از 16 خرداد ماه به مدت یک هفته خواهد بود.

فرماندار آمل، تعداد داوطلبان نهایی شده ثبت نام چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در حوزه این شهرستان را هزار و 940 نفر و مسن ترین شرکت کننده در این دوره از انتخابات را پیرمرد 79 و کم سن ترین جوان 25 ساله اعلام کرد.

اکبرزاده افزود: این تعداد شامل شهرهای آمل، دابودشت و امامزاده عبدالله، رینه و گزنک و بیش از 270 روستای شهرستان بوده و به این تعداد اضافه نخواهد شد.

وی تصریح کرد: ثبت نام این تعداد داوطلب رقابت در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در حالی انجام شد که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود 50 درصد افزایش داشته است.

فرماندار آمل اضافه کرد: بررسی اسامی نهایی این تعداد داوطلبان شرکت کننده در شوراهای اسلامی شهر و روستاها پس از بررسی تا 8 روز آینده اعلام خواهد شد.

شهرستان آمل حدود 400 هزار نفرجمعیت دارد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0