خبرگزاری سرای روزنامه‌نگاران راه‌اندازی می‌شود
16 اسفند 1391 ، دیدگاه 0
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افتتاح خبرگزاری سرای روزنامه‌نگاران و نشریه‌سرای روزنامه‌نگاران در استان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدجعفر محمدزاده در آئین افتتاحیه سرای روزنامه‌نگاران که در تالار شهید آوینی در کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: سرای روزنامه‌نگاران تشکل نیست بلکه یک ظرفیت فرهنگی جدید در خدمت مطبوعات است.

محمدزاده با بیان اینکه خبرگزاری سرای روزنامه‌نگاران و نشریه‌سرای روزنامه‌نگاران در فاز دوم در استان‌ها افتتاح می‌شود، تصریح کرد: در تمام دنیا پاتوقی برای اهالی مطبوعات وجود داشت و نبود این قسمت در دنیای مطبوعات استان کرمانشاه، نیز احساس می‌شد و به دنبال آن تصمیم بر تاسیس سرای روزنامه‌نگاران در کشور شد.

به گفته وی، ظرفیت سرای روزنامه‌نگاران در اختیار همه مطبوعات است و در راستای کمک به اهالی مطبوعات گام برمی‌دارد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توسعه کیفی و تهذیب رسانه هدف سرای روزنامه‌نگاران بوده که در راستای کمک به خانواده مطبوعات می‌باشد.

محمدزاده با اشاره به فعالیت خانه‌های مطبوعات در کشور افزود: خانه مطبوعات استان کرمانشاه یکی از خانه‌های مطبوعات موفق کشور است و ما در کنار خانه مطبوعات هستیم و اگر برنامه داشته باشند قطعا از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

محمدزاده با بیان اینکه امروز ما نیازمند تحول عمیق در سبک روزنامه‌نگاری هستیم، خاطر نشان کرد: روزنامه‌نگاری سرمایه عظیمی است که باید مشکلات آن را برطرف و باب توسعه کار آن را فراهم کنیم تا به نقطه مطلوب برسیم.

وی تصریح کرد: فقه رسانه‌ای مبحثی است که نیازمند بازگشایی در عرصه مطبوعات است و با در اختیار قرار دادن ابزار می‌تواند در پیشبرد اهداف ما کمک‌کننده باشد بنابراین ما باید بر اساس داشته‌های بومی و فرهنگی کار کنیم.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اصحاب مطبوعات در مبحث روزنامه‌نگاری به قرآن کم‌توجهی کرده‌‌اند و این در حالی است که این کتاب عظیم برنامه‌های زندگی را بیان کرده و می‌طلبد که در کار مطبوعاتی به حوزه دین و معرفت و قرآن بپردازیم.

وی ادامه داد: اصحاب مطبوعات خانواده دانایی هستند و باید متناسب با ظرفیت فرهنگی ملت ایران کار کنند و در این راه افق‌های تازه‌ای پیدا کرده‌ایم که نیاز به کار بیشتر دارد.

محمدزاده از برگزاری 23 کارگاه آموزشی، 10 نمایشگاه عکس و برگزاری 25 کارگاه آموزشی و چاپ کتاب‌های مطبوعاتی ایران و جشنواره مطبوعات خبر داد که از برنامه‌های اجرا شده توسط سرای روزنامه‌نگاران در کشور است.

محمدزاده با تاکید بر اینکه امروزه کشور در شرایط تاریخی ویژه‌ای قرار دارد و ملت ما در حال عبور از گردنه‌های سخت است و شرایطی که این ملت تحمل کرده‌اند بر هیچ کس وارد نشده، ادامه داد: هیچ ملتی توان این فشارها را ندارد اما ملت ایران نظام سلطه را با این مقاومت به ستوه آورد و نقش رسانه در این عرصه و عبور از این گردنه غیر قابل انکار است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0