پل تاریخی آمل با شش میلیارد ریال مقاوم سازی می شود
16 اسفند 1391 ، دیدگاه 0
شهردار آمل از اختصاص شش میلیارد ریال برای مقاوم سازی سازه بنای پل معلق و تاریخی این شهر كه نماد فرهنگ وپیشینه آمل است، خبر داد.

'احمد امیرسلیمانی ' روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شهرداری آمل برای مقاوم سازی پل معلق شهر آمل كه بنای تاریخی و نماد شهر آمل است، با همكاری دانشگاه تهران و بصورت علمی و تخصصی اقدام خواهد كرد .
وی افزود: اجرای این طرح از چندی قبل با پاكسازی ، اصلاح و نصب درز انبساط بر روی این پل كه اجرای صحیح سامانه های درز آن از مهمترین جزییات عرشه پل است، با دقت بیشتری انجام شد.
شهردار آمل اضافه كرد: پل معلق آمل دارای 4 درز انبساط است كه این درزها از قطعات خاصی تشكیل شده و تركیبی از مواد پلیمری و ورق‌های فلزی است و به منظور كنترل انبساط و انقباض عرشه پل و جلوگیری از ایجاد ترك بر روی عرشه این پل‌ نصب ‌شده است.
امیرسلیمانی با بیان اینكه تعویض درزهای انبساط عملیات طبیعی است، افزود: این درزهای انبساط بر اثر تردد هر روزه وبیش از چندین دهه وسایل نقلیه بر روی پل آسیب دیده و تعویض آن طی بازدیدهای دوره‌ای كه از این پل صورت ‌گرفته تشخیص داده شد.
وی اضافه كرد: اكنون نیز مرحله ی مطالعات تكمیلی، میدانی و آزمایشگاهی برای مراحل بعدی پل تاریخی آمل در حال انجام است كه به صورت جدی در سال آینده اجرا خواهد شد.
پل معلق آمل مربوط به حدود 70سال پیش و در مركز این شهر، جنب پل دوازرده چشمه واقع شده و یكی از بناهای باشكوه و ارزشمند توریستی شهر آمل محسوب می شود.
این آثرتاریخی كه درفهرست آثارملی كشور نیز ثبت شده است، از اولین نمونه های پل های بزرگ و جدید ایران ودر تاریخ این پل به نام پل معلق هم شناخته می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0