تشکیل پرونده سلامت طلاب حوزه علمیه آمل
3 اسفند 1391 ، دیدگاه 0
معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل از تشکیل پرونده سلامت طلاب این حوزه خبر داد.

حجت الاسلام نورالله براری، معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل با بیان این که در دین مبین اسلام به بهداشت و سلامت توجه ویژه ای شده است، گفت: انسان باید به مساله سلامت خود توجه خاصی داشته باشد که این امر آثار ارزنده ای برای فرد و جامعه خواهد داشت.

 

وی با اشاره به این که انسانی که سلامت و تندرستی داشته باشد می تواند مراتب و پله های ترقی را به بهترین نحو ممکن طی کند، بیان داشت: سلامت جسمانی و روانی می تواند تأثیر ارزنده ای در برنامه های زندگی انسان داشته باشد.

 

حجت الاسلام براری با بیان این که حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل به سلامت طلاب اهمیت خاصی داده و برنامه های خوبی را در این راستا انجام داده و در حال اجرا دارد، گفت: مرکز فعالیت های ورزشی حوزه علمیه آمل در این راستا راه اندازی شد که مورد استقبال طلاب حوزه علمیه قرار گرفت.

 

معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل با بیان این که دین مبین اسلام سفارش فراوانی دارند که همواره مسلمان باید ورزش کنند تا با کسب توانایی از آسیب‌های جسمی و روحی دور باشند، خاطرنشان کرد: توجه به ورزش سبب می‌شود تا انسان بتواند با طراوت و شادابی که از آن به دست می‌آورد در کلیه امور زندگی خود موفق باشد.

 

حجت الاسلام براری با اشاره به این که تحرک و پویایی از ویژگی‌های انسانی است، بیان داشت: ورزش کردن کمک شایانی به ایجاد و تقویت سلامتی جسمانی و روانی می کند و افرادی که با روش صحیح ورزش می‌کنند و یا دارای کارهای با تحرک هستند، سالم تر بوده و عمرشان از افرادی که کارهای بدون تحرک دارند بیشتر است.

 

وی با بیان این که تعامل خوب و ارزنده ای بین حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل و شبکه بهداشت و درمان شهرستان وجود دارد، گفت: سی دی های آموزشی ارتقای سلامت در بین طلاب توزیع شد و شماره تلفن همراه طلاب نیز در سامانه پیامکی شبکه بهداشت و درمان آمل ثبت شد که به طور منظم خبرها و پیام های پزشکی برای آنان ارسال می شود.

 

حجت الاسلام براری گفت: تشکیل پرونده سلامت طلاب حوزه علمیه در دستور کار قرار دارد که در آینده نزدیک این حرکت خوب و ارزنده آغاز می شود./950/ت302/ب

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0