چشم‌انتظاری کاله برای سومین دیدار فینال در کرج/ مازندران ثانیه‌شمار قهرمانی کاله
28 اسفند 1390 ، دیدگاه 0
دومین دیدار مرحله نهایی لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور با حاشیه‌هایی همراه بود که آن را از قلم خبرنگار ما می‌خوانیم.

 

سومین دیدار مرحله ‌نهایی لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور که از ساعت 17 روز شنبه با پیروزی 3 بر صفر کاله مازندران مقابل سایپای البرز در سالن مملو از تماشاگر پیامبر اعظم (ص) به پایان رسید با حاشیه‌هایی همراه بود که آن را از قلم خبرنگار فارس می‌خوانیم.

این دیدار حساس و نفس‌گیر در حالی آغاز شد که تماشاگران آملی از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح به ورودی محل برگزاری مسابقه آمده بودند تا با تهیه بلیط این دیدار در سالن پیامبر اعظم حاضر شوند.

از ساعت 11 و نیم کار بلیط فروشی زیر بارش شدید برف و باران در آمل آغاز شد که با استقبال کم‌نظیر هواداران و حامیان والیبال در آمل روبرو بود و در صورتی ساعت 13 و 30 دقیقه بعد از ظهر شنبه به کار خود پایان داد که درب سالن 2 هزار نفری پیامبر اعظم (ص) به خاطر تکیمل شدن جایگاه تماشاگران بسته شد.

حدود 500 نفر از تماشاگران که نتوانسته بودند به علت کمبود جا به داخل محل برگزاری مسابقه راه پیدا کنند از سه ساعت قبل آغاز بازی زیر بارش شدید برف منتظر ورود به سالن بودند و عده‌ای نیز با یاس و ناامیدی راهی منازل‌شان شدند.

بار دیگر خواسته تماشاگران بیرون سالن ورزشی پیامبر اعظم در برخورد با خبرنگاران گلایه از فضای محدود این سالن بود تا همچنان کارشان سراغ گرفتن از زمان کلنگ‌زنی سالن 8 هزار نفری باشگاه کاله باشد.

در دومین دیدار مرحله نهایی لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور از ساعت 17 روز شنبه سوت شروع بازی توسط حمید راهجردیان داور بین آلمللی کشورمان به همراه بهروز جعفری به صدا درآمد و این دیدار نیز به صورت مستقیم از شبکه استانی تبرستان و شبکه سراسری سوم سیما به روی آنتن می‌رفت.

از نکات جالب توجه این دیدار حضور عظیم جزیده لیبروی سال گذشته کاله مازندران در جایگاه ویژه تماشاگران بود که با تشویق تماشاگران همراه بود.

نبرد دو سرمربی والیبال کشورمان از استان مازندران در نوع خود تماشایی و بی‌نظیر بود، بهروز عطایی و فرهاد نفرزاده سرمبیان آملی و بابلسری کشورمان که توانستند در بین 14 تیم لیگ برتری خود را به مرحله فینال بکشانند و به نوعی قدرت والیبال مازندران به رخ دیگر استان‌های کشورمان کشید.

 

کاله در صورتی این دیدار سرنوشت ساز را با نتیجه سه بر صف به سود خود به پایان رساند که در گیم نخست با اختلاف 11 امتیاز نتیجه را پوئ(25 بر 14) به سود خود به پایان رساند.

در گیم دوم نیز برتری مقتدرانه کاله مازندران مشهود بود و بار دیگر با 12 امتیاز این گیم نیز (25 بر 13) به سود املی‌ها به پایان رسید.

در گیم سوم نیز کاله توانست با امتیاز (25 بر 20) نتیجه را سه بر صفر به سود خود خاتمه دهد و کار را به بازی سوم در کرج بکشاند تا در ان دیدار تکلیف تیم قهزمان این دوره از لیگ برتر مشخص شود.

برای دومین دیدار مرحله نهایی این دو تیم حدود دو هزار و 500 تماشاگر خونگرم آملی در سالن دو هزار نفری پیامبر اعظم(ص) این شهرستان حضور داشتند.

نصرالله پریچهره مدیرکل ورزش و جوانان مازندران به همراه قلی‌زاده رئیس هیئت والیبال مازندران، فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و اکبرزاده فرماندار آمل از مهمانان ویژه این دیدار بودند که بعد از پایان بازی نیز برای تقدیر و تشکر از سرمربی، بازیکنان و کادر فنی کاله مازندران به رختکن کاله تیم رفتند.

همچنین امیدوار حاتمی به عنوان نماینده و ناظر فدراسیون والیبال برای این دیدار انتخاب شده و به علت حساسیت فوق‌العاده دومین دیدار فینال در مازندران خلیل یگانه مجد نیز ناظر ویژه سازمان لیگ بوده است.

منوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ برتر به همراه عباس مفید که به عنوان بازرس ویژه وزارت ورزش و جوانان به این بازی اعزام شده بود بر روند عملکرد بازیکنان و هواداران نظارت داشتند که همگی از عملکرد داوران، بازیکنان، کادر فنی دو تیم و تماشاگران رضایت داشتند.

در دیدار نخست فینال که در مجموعه ورزشی انقلاب اسلامی استان البرز برگزار شد کاله مازندران با نتیجه سه بر یک متحمل شکستی خارج خانه از سوی سایپا شد ولی در امل با پاسخ سنگین خود توانست با اقتدار کار را به بازی سومن بکشاند.

با توجه به تقسیم پیروزی‌ها در دو دیدار رفت و برگشت کار به بازی سوم در روز دوشنبه 29 اسفند ماه کشیده شد تا همچنان امید قهرمانی در سایپا و کاله 50 درصد برای هر یک باشد.

البته کاله مازندران که امسال دست به شگفتی بزرگ زده و فینال سنتی بین پیکان و سایپا را با سنت‌شکنی از یکی از خودروسازان گرفته است با انگیزه‌ای بالایی شکست سنگینی را برای خودروسازان رقم زد.

بهروز عطایی مربی نام آشنا و حرفه‌ای کاله مازندران بسیار امیدوار است تا امسال با بازیکنان باتجربه و نامی خود جام قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را بالای سر ببرد و در آخرین روز سال 1390 عیدی شیرینی را به مازندرانی‌ها و آملی‌های والیبال دوست هدیه دهد.

تنها رویای تماشاگران آملی که تمام اوقات فراغت شب و روزشان را تیم کاله به خود اختصاص داده و حتی در تمرینات این تیم نیز با حضور خود حامی بزرگ این تیم هستند، قهرمانی در لیگ برتر والیبال است که این امر نیز دور از دسترس نیست.

«جان می‌دهیم، جان نمی‌دهیم» یکی از زیباترین شعار آملی‌ها بود که آن را تماشاگران در بازی شب گذشته نیز سرلوحه کارهای خود قرار دادند.

خوشبختانه در این دیدار برخلاف دیدار مقابل پیکان از قعطی برق خبری نبود تا برد شیرین کاله لوس نشود.

کارناوال شادی در زیر بارش شدید برف در آمل توسط هواداران در سطح شهر و میادین و خیابان‌ها از نکات جالب توجه این دیدار بود تا هواداران کاله با سفر به کرج در آخرین دیدار لیگ برتر امسال نیز بازیکنان تیم محبوب‌شان را تنها نگذارند و با جام قهرمانی به آمل برگردند.

-------------------------------

حاشیه‌نگاری از قربانعلی مسافر

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0