رئیس مجلس در دیدار با کاروان الی بیت‌المقدس: ایرانی‌ها با همه تحریم‌ها در حمایت از فلسطین مصمم هستند
27 اسفند 1390 ، دیدگاه 0
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با کاروان الی بیت‌المقدس گفت: ایرانی‌ها را 100 بار دیگر که تحریم کنند ما در دفاع ملت فلسطین ایستاده‌ایم و ملت ایران سخت‌تر از این شرایط را دیده است.

به گزارش خبرنگار فارس، اعضای کاروان جهانی الی بیت‌المقدس ظهر امروز با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

بنابراین گزارش لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما در یک دوره طولانی دچار دیکتاتوری شدیم و بعد از انقلاب با پایه‌گذاری مردم سالاری دینی توسط امام به دموکراسی رسیدیم و بیداری اسلامی محقق شد و دموکراسی امروز در منطقه از این مکان شکل گرفت.

وی خطاب به کاروانیان افزود: کار شما برای مردمان فلسطین است و به خاطر غیرت شما متشکر هستیم چرا که در دنیای امروز حرکتی که از وجدان شما آغاز شده پر ارزش است.

رئیس مجلس تأکید کرد: مسئله فلسطین چند وجه دارد که یکی بیت‌المقدس است جایگاهی که مسلمانان نمی‌توانند بگذارند یهودی‌سازی شود که همانا توهین به مسلمانان است.

وی اظهار داشت: چند سالی است که می‌خواهند آثار اسلامی را از بین ببرند و این به معنای توهین به بیت‌المقدس است که اگر در این باره قیام نشود سلسله‌وار ادامه می‌یابد.

لاریجانی ادامه داد: رخوت در مسئله بیت‌المقدس باعث شد قرآن را در افغانستان بسوزانند.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی که اگر مسلمانان یک سطل آب روی اسرائیل بریزند آن را آب می‌برد، گفت: جز با اتحاد مسلمانان مسئله بیت‌المقدس و فلسطین حل نمی‌شود.

لاریجانی بعد دوم فلسطین را مسئله انسانی دانست و تاکید کرد: فلسطینی‌ها سال‌هاست که تحت ظلم رژیم صهیونیستی هستند.

وی با اشاره به قتل عام دیر یاسین و الخلیل افزود: مردم فلسطین آواره شدند امروز هم اسرائیلی‌ها گستاخی می‌کنند و در کرانه باختری عده‌ای را محدود کرده و دولت نیم‌بند در این منطقه و در غزه را تحمل نمی‌کنند و هر روز به آنها حمله می‌شود.

لاریجانی با طرح این سؤال که چرا انسان‌ها باید نسبت به این قضیه بی‌تفاوت باشند گفت: این بعد انسانی و معضلی است که کشورهای دنیا درگیر آن هستند.

وی افزود: غرب در جنگ دوم جهانی به دنبال حکومت‌های وابسته بود و همواره نفت و گاز کشورهای اسلامی را به غارت برد و افراد دون را سردمدار این کشورها کردند چرا که نمی‌خواهند مردم منطقه استقلال داشته باشند و این است که فوران نفرت موج می‌زند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا دم از حقوق بشر و حقوق انسان‌ها می‌زند اما حاضر نیست این کشتارها را پایان دهد اما بدانید پرده خفقانی که ایجاد شده بود دریده شده است و اگر آنها فکر می‌کنند دوباره می‌‌توانند سلطه ایجاد کنند اشتباه می‌کنند چون مسلمانان‌ بیدار شده‌اند و انقلاب‌های اخیر گوشه‌ای از این بیداری است.

وی افزود: آمریکایی‌ها وقتی که عراق را اشغال کردند فکر می‌کردند برای حرف‌های فریبکارانه آنها فرش قرمز پهن می‌شود اما با ضعف از عراق اخراج شدند.

لاریجانی ادامه داد: در افغانستان نیز اشغالگری کردند و به جای رفاه مردم افغانستان پادگان‌هایشان را آباد کردند به ما بگویند چه کمکی به مردم افغان کردند و این در حالی است که به سربازان خود اجازه داده‌اند که چون گاو وحشی به جان مردم افغانستان بیفتند.

وی با اشاره به کشتار اخیر یک سرباز آمریکایی و فراری دادن آن توسط وزیر جنگ این کشور گفت: اشتباه استراتژیک کرده که افغانستان را اشغال کرده اینجا همان جاست که شوروی اشغال کرده بود.

لاریجانی با اشاره به جنگ 33 روزه تصریح کرد: آمریکا همه سلاح‌ها را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده بود و از کشورهای مرتجع نیز به اسرائیل کمک می‌رسید اما صهیونیست‌ها از حزب‌الله شکست خوردند.

وی با اشاره به سخنانی درباره حمله اسرائیل به ایران افزود: اسرائیل خطای حمله به ایران را نمی‌کند چرا که حاضر نیست با سرنوشت خود بازی کند؛ هیاهو می‌کند اما جراتش را ندارد، سگ‌هایی که زیاد پارس می‌کنند اهل حمله نیستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف اسرائیل اظهار داشت: نتیجه قیام‌ها چه بود؟ دیکتاتورهای حامی آنها از بین رفتند. بسته شدن رفح در جنگ 22 روزه سرنوشت شوم حسنی مبارک را رقم زد و بیداری موجود دامن همه دیکتاتورهای باقیمانده را می‌گیرد و نمی‌توان آتشفشان بیداری را خاموش کند.

وی با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه افزود: رژیم صهیونیستی اگر در غزه اقدامی دیگر بکند تودهنی بزرگتری از جنگ 22 روزه می‌خورد و این حملات را خودشان شروع کردند و خودشان نیز تمام کردند.

لاریجانی با بیان اینکه باید روحیه حرکت به سمت فلسطین را احیا کرد گفت: مسلمان‌ها آماده‌اند اما دولت‌ها مشکلاتی دارند.

وی با اشاره به دورانی که  مذاکره کننده هسته‌ای ایران بود، گفت: فردی در آن مذاکرات به من گفت: مسئله ما مسئله هسته‌ای نیست حتی اگر بمب داشته باشید؛ - البته ایران دنبال بمب نیست - او گفت که مسئله ما این است که شما از مردم فلسطین حمایت می‌کنید و نمی‌گذارید طرح‌های صلح به نتیجه برسد.

لاریجانی ادامه داد: طرح‌های اسلو و مادرید و دیگر طرح‌ها به نتیجه نرسید و حتی کشورهای مرتجع هم تلاش کردند تا در این بین سهمی داشته باشند اما اقدامات آنها به نتیجه نرسید و من به آن فرد گفتم مشکل شما این است که صورت مسئله را پاک می‌کنید و روی اصل قضیه خاک می‌پاشید در حالیکه این حق خودش را از خاک بیرون می‌آورد.

وی با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد: ایرانی‌ها را 100 بار دیگر هم که تحریم کنند ما در دفاع از ملت فلسطین ایستاده‌ایم و ملت ایران سخت‌تر از این شرایط را دیده است.

لاریجانی با اشاره به فشارها علیه ایران از پیروزی انقلاب اسلامی تا مسئله هسته‌ای و تا حقوق بشر گفت: ادعای حقوق بشر می‌کنند اما چند وقت پیش 64 درصد مردم نمایندگان خود را انتخاب کردند و رئیس جمهور و رهبری نیز مردمی انتخاب می‌شوند بعد می‌گویند ایران مشکل حقوق بشر دارد.

وی افزود: چرا به کشورهایی که زنان امکان رانندگی هم ندارند کاری ندارند در حالی که زنان ایران بیشترین تعداد دانشجویان را تشکیل می‌دهند؟!

لاریجانی با اشاره به اتهام عدم آزادی همجنس‌بازی در ایران به عنوان یک مستمسک حقوق بشری تصریح کرد: همجنس بازی روشی حیوانی است و ما این را مسلکا قبول نداریم و ابایی نداریم که این را بگوییم و سیستم فکری ما با این روش‌های حیوانی مخالف است.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: امروز غزه و فلسطین مظهر روشن کردن حریت است و آفرین بر شما که در این کاروان هستید.

لاریجانی افزود: فلسطین باید آزاد شود و البته سرزمین فلسطین تکه‌تکه نیست از بحر تا نهر است و فلسطینیان همان جغرافیا را می‌‌خواهند و آن روز خواهد رسید که فلسطین خواهد شد.

وی با آرزوی موفقیت برای کاروان الی بیت‌المقدس تصریح کرد: حرکت شما صادقانه و حرکتی انسانی و اسلامی است و امیدوارم همه موفق شویم که در مسجد‌الاقصی نماز بگذاریم.

 

بنابراین گزارش در ابتدای این نشست غفوری فرد از نمایندگان مجلس گفت: در جمهوری اسلامی و حتی در دوران طاغوت ایرانیان حامی فلسطین بودند و هیچ مسلمان و آزاد مردی نمی‌تواند نسبت به بازگشت حق مردم فلسطین تردید کند.

وی افزود: امام خمینی حامی فلسطین بوده است و سفارت اسرائیل پس از انقلاب به سفارت فلسطین تبدیل شد و حمایت ایران و رهبری و نظام جمهوری اسلامی حمایت ایدئولوژیک است و تابع زمان و شرایط نیست.

وی ادامه داد: مجلس ایران خانه همه کسانی است که برای حقوق حقه مردم فلسطین تلاش می‌کنند.

 

در این نشست سیروز میتیبور والار با اشاره به رئیس شاخه آسیایی کاروان الی بیت‌المقدس با اشاره به حضور نمایندگان، اندونزی، هند و پاکستان و تاجیکستان در این کاروان گفت: فلسطین موجب اتحاد اعضای این کاروان شده است.

وی افزود: صهیونیست برتری‌جویی نژادی است و در ادامه حرکت استعماری غرب است و فکر می‌کند تا سال 2010 دوره آنها بود اما بعد از آن به انحطاط رسیدند و شاهد افول امپریالیسم خواهیم بود.

رئیس کاروان الی بیت‌المقدس ادامه داد: فروپاشی شرکت‌های چند ملیتی دارد تمام می‌شود و الان وقت آن است که اختلاف‌های سنی و شیعه، هند و پاکستان و غیره را کنار بگذاریم.

وی تأکید کرد: اسرائیل امروز با مشکل عدم مشروعیت مواجه است و انقلاب‌های عربی و جنبش‌های آمریکایی - اروپایی همه نشانه‌هایی از این هستند که یک دوره جدید را روبروی خود دارد.

میتیبور والار افزود: ما باید منتظر پاسخ آنها باشیم و نکته‌ای که می‌خواهم بگویم این است که پس از جنگ 33 روزه و 22 روزه و بهار عربی می‌خواهند ایران را هدف قرار بدهند که نباید به آنها اجازه بدهیم و همه آسیایی‌ها باید پشت سر ایران باشند.

وی با بیان اینکه فلسطین مرکز همه حوادث روزگار ماست تأکید کرد: امروز بیت‌المقدس به شهر ترور و نفرت تقلیل پیدا کرده و باید فراتر از اسلام به آن نگاه کنید چرا که آنجا از آن همه ادیان است و منزوی کردن اسرائیل باعث اتحاد همه ادیان و آزادگان ممکن است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0