مدیرحوزه علمیه خوهران آمل: حماسه عاشورا سرشار از درس دین داری و حق محوری است
30 آبان 1391 ، دیدگاه 0
مدیرحوزه علمیه خوهران آمل: حماسه عاشورا سرشار از درس دین داری و حق محوری است

کبری مهربان، مدیرحوزه علمیه خوهران حضرت فاطمه الزهراء(س) آمل در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل با بیان این که ماه محرم ماه عشق و دلدادگی به سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و هفتاد و تن از یاران با وفایشان است که در راستای حفظ و نهادینه کردن ارزش ها جان والای خود را فدا کردند، گفت: حماسه عاشورا به همگان درس دین داری و حق محوری را آموخت.

 

وی با اشاره به این که امام حسین(ع) به همگان آموخت که باید در مقابل ظلم و ستم ایستاد و تسلیم حرف زورگویان نشد، بیان داشت: حماسه عاشورا درس عشق و ایثار را به همگان می آموزد و این پیام را می دهد که باید پیرو حق باشیم.

 

مهربان با تاکید بر این که توجه به ابعاد گوناگون حماسه عاشورا امری اساسی است که باید نسبت به آن اهتمام ارزنده ای وجود داشته باشد، گفت: مراسمات عزاداری سرور و سالار شهیدان باید فرصتی برای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی نسبت به فداکاری های والای اهل بیت(ع) در راستای اقامه کردن حق و ترویج ارزش های والای دین مبین اسلام باشد.

 

مدیرحوزه علمیه خوهران حضرت فاطمه الزهراء(س) آمل گفت: حماسه عظیم عاشورا از دو بعد قابل بررسی است که از یک طرف مردان در عرصه مبارزه و پیکار به نبرد با زورگویان پرداختند و به درجه رفیع شهادت نایل گردیدند و از طرف دیگر این زنان بودند که در حال اسارت فرهنگ عاشورایی را به گوش همگان رساندند.

 

خانم مهربان با تاکید بر این که نقش زنان در به ثمر رسیدن نهضت عاشورا امری اساسی بود، گفت: زنان امروز جامعه ما وظیفه دارند پیام حماسه عاشورا را در جامعه ترویج داده و در راستای گسترش مناقب اهل بیت اهتمام خاصی را داشته باشند.

 

مدیرحوزه علمیه خوهران حضرت فاطمه الزهراء(س) آمل در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که یکی از فعالیت های حوزه علمیه خواهران، تبلیغ در موسم های تبلیغاتی طلاب است، بیان داشت: در ماه های محرم، صفر، فاطمیه اول و دوم طلاب حوزه به فعالیت ارزنده تبلیغ روی می آورند.

 

وی با اشاره به این که در دو سال متوالی بیش ترین طلبه های آماده به کار تبلیغی استان مازندران در آمل وجود دارد، گفت: 30 مربی آموزش دیده از مراکز تخصصی این امر مهم را انجام می هند.

 

خانم مهربان در پایان گفت: مبلغان و مداحان وظیفه دارند تا پیام نهضت عاشورا را به بهترین نحو ممکن به همگان انعکاس داده و نقش ارزنده ای را در گسترش این فرهنگ غنی داشته باشند./

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0