اعزام 6 هزار مبلغ دینی به سراسر کشور در آستانه ماه محرم
19 آبان 1391 ، دیدگاه 0
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: در آستانه محرم‌الحرام امسال 6 هزار مبلغ برای تبلیغ معارف دینی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی به سراسر کشور اعزام خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام احمد واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پیش از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ مبلغان در سالن اجتماعات مدرسه فیضیه قم، گفت: طلاب با وجود مشکلات و سختی‌های بوجود آمده رسالت تبلیغی خود را انجام می‌دهند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: مبلغان بدون چشم‌داشت وظیفه سربازی خود را به بهترین شکل انجام می‌دهند و خود را مأمور به وظیفه و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) می‌دانند.

حجت‌الاسلام واعظی بیان داشت: امسال 6 هزار مبلغ برای تبلیغ معارف دینی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی به سراسر کشور اعزام خواهند شد و امیدواریم تبلیغ امسال یکی از نورانی ترین تبلیغ‌ها باشد.

وی با بیان این‌که دشمنان عزم خود را برای تضعیف نظام اسلامی جزم کرده‌اند از رفتار ناجوانمردانه آنها برای مبارزه با مردم، نیازمندان و بیماران انتقاد کرد و گفت: دشمنان هرچند شعارهای ظاهر فریب سر می‌دهند اما برای رسیدن به اهداف شوم خود به هیچ کس رحم نمی‌کنند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم وظیفه مبلغان در شرایط فعلی را سنگین ارزیابی کرد و اظهار داشت: مبلغان همانگونه که برای ترویج معارف و احکام الهی فعالیت می‌کنند برای تقویت ایمان و بصیرت مردم نیز باید تلاش کنند.

حجت‌الاسلام واعظی گفت:‌ خداوند دین خود را به‌وسیله اسباب یاری می‌کند و علمای گذشته در راستای حفظ دین تلاش‌های ویژه‌ای کردند و امروز رسالت روحانیت و مبلغان در حفظ دین بسیار سنگین است.

وی با اشاره به ماه محرم و تبیلغ دین در این ماه، ابراز کرد: ماه محرم فرصت مناسبی است تا روحانیت مردم را بیش از پیش با مکتب اهل بیت(ع) و آموزه‌های دینی آشنا کنند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پایان اظهار کرد: مکتب اهل بیت(ع) حیات بخش و ماندگار است و همه باید برای اعتلای این فرهنگ تلاش کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0